Vandalai pasidarbavo Šilutės uoste

UOSTE„Turime Šilutėje gražiai sutvarkytą vietą, tai kažin kam prireikė ją suniokoti“, – taip žiniasklaidininkams kalbėjo Šilutės uostą eksploatuojančios bendrovės direktorius Rimgaudas Višinskas.

Antradienio rytą jis uosto automobilių stovėjimo aikštelėje rado suniokotas dvi šiukšliadėžes ir aplaužytą medelį.

Pasak R.Višinsko, jis ar bendrovės darbuotojai kiekvieną rytą apžiūri uosto teritoriją ir per trejus metus toks nemalonus atvejis pastebėtas pirmą kartą. „Man širdį skauda, kai matau gadinamą mums visiems priklausantį turtą. Kam gali kilti noras laužyti tai, kas yra gražu ir naudinga, niokoti aplinką, į kurią sudėta daug lėšų? Juk čia daugybė žmonių gali tiesiog ramiai praleisti laisvalaikį“ – emocijų netramdė R.Višinskas.UOSTE 2

 2009 metų pavasarį, miesto šventės metu, Šilutės mažųjų laivų uostas oficialiai buvo atidarytas. Jo rekonstrukciją finansavo Europos Sąjunga ir valstybė. Uosto ir jo aplinkos sutvarkymas kainavo apie 13 mln. litų.

R.Višinskas, svarstydamas, kaip apsaugoti uosto viešąją erdvę, kalbėjo, kad be visuomenės pagalbos, be pilietiško požiūrio į visuomeninį turtą nepavyks išsiversti. Visi, matantys netinkamai besielgiantį jaunimą, turėtų pranešti policijai.

Pasak R.Višinsko, jeigu vandalizmas nesibaigs, gali tekti uždrausti į uostą įvažiuoti automobiliais tiems žmonėms, kurie atvyksta čia tik pabūti ir pasigrožėti vaizdais. Bet direktorius įsitikinęs, jog tuomet jis būtų apkaltintas, kad draudžia naudotis viešąja erdve.

Dėl įvykusio incidento jis ketina aplankyti Šilutės miesto ir savivaldybės vadovus ir tartis, kaip geriau apsaugoti visuomeninį turtą.