Vandalams užkliuvo magnolijos ir rekordinė šluota

magnolijos DSC04525Praūžusi Šilutės miesto šventė paliko ir neigiamų, kai kur net nebepataisomų padarinių.

Tik prieš dvi savaites Atgimimo alėjoje pasodintos magnolijos, skirtos mūsų olimpiečiams, pajuto šventėje įsisiautusių žmonių jėgą. Jaunus medelius kažkas tempė iš sutvirtinimų, taip sužalodami kamienus ir nuplėšdami lapelius…

Šilutės rajono policijos pareigūnai džiaugiasi, kad šventė praėjo be muštynių, vagysčių. Tiesa, smulkių viešosios tvarkos pažeidimų būta, nes dalis miestelėmų vietoje šokių ir linksmybių mieliau rinkosi alkoholį.

Silutes meres vizitas 1 0527Iki kultūringos šventės dar toli

Šilutės rajono kriminalinės policijos viršininkas Vaidas Petniūnas neslepia, kad Šilutės miesto šventės pavadinti kultūringa dar negalima. Nors nepradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas dėl vagysčių, muštynių, tačiau komisariate atsidūrė keli neblaivūs nepilnamečiai. Šventės pradžioje vienas vaikinas buvo sulaikytas ir dėl įtarimų vartojus narkotines medžiagas.

Pasak kriminalistų vadovo, pareigūnai šventei ruošėsi iš anksto. Šventės metu jie stengėsi su kiekvienu tvarką drumsčiusiu asmeniu rasti kompromisą, neblaivius ar agresyviau nusiteikusius žmones išvedė iš žmonių minios, kai kuriuos perspėjo. O girtų, ypač neblaivaus jaunimo, buvo tikrai nemažai.

Bet vien dėl to, kad ši šventė praėjo be rimtų nusikaltimų ir sužalojimų, Šilutės policijos akimis – tai pirmas žingsnis į padoresnę šventę.

Nukentėjo magnolijos

Magnolijų sodintoją Eugeniją Murauskienę nuvylė po šventės išbrėškęs sekmadienio rytas, kuris, pasak jos, parodė, kad ne visiems patinka šventės. Moteris ryte pamatė, kad kažkam užkliuvo gegužės 10-ąją Atgimimo alėjoje pasodintos 12 magnolijų, skirtų olimpiečiams. Kai kurie medeliai, kaip teigia magnolijų augintoja, turbūt jau nebeatsigaus…

Pirmadienį apžiūrėjus, kaip pažeisti jauni medeliai, matyti, kad juos bandyta ištraukti iš sutvirtinimų virvių. Traukta turėjo būti su jėga, nes kai kurios sulapojusios šakelės liko užsikabinusios už virvių. Iš visų 12 magnolijų sodinukų tik vienas buvo likęs savo įtvirtinimuose.

Nusitempė šluotą – rekordininkę

Išgėrę jaunuoliai pasikėsino nugvelbti Lietuvininkų gatvėje eksponuotas rekordines šluotas. Šilutiškis Rolandas pasakojo, kad baigiantis šventiniams renginiams pamatė, jog du girti jaunuoliai nutempė vieną šluotą nuo medžio, į kurį ji buvo atremta, ir ėmė vilkti šaligatviu link miesto centro. Perspėjimo liautis vyrukai nepaisė.

Apie vandalus teko pranešti policijos patruliams. Jaunuolius, šluotą atvilkusius iki gaisrinės, pareigūnai sustabdė ir nusivedė apklausti.

Šluotas per naktį pasaugojo ungiagesiai.

Šilutės merė padėkojo pareigūnams už puikiai atliktą darbą miesto šventės metu

Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariate lankėsi Šilutės merė Daiva Žebelenė. Miesto vadovė pareigūnams padėkojo už puikiai atliktą darbą miesto šventės metu, gerai ir sąžiningai įvykdytą pareigą.

Vizito metu merė pasidžiaugė ir renovuotomis Šilutės rajono policijos komisariato patalpomis. Išreiškė viltį, kad policijos materialinis gerbūvis ir pareigūnų sąžiningas bei garbingas pareigų atlikimas formuos teigiamą policijos įvaizdį, gerins visuomenės nuomonę apie policiją ir pasitikėjimą ja.