Vandens tyrimai atliekami už nustatytą mokestį

shutterstock 669774971Kintų seniūnijos Kiošių kaime gyvenantis nuolatinis „Šilutės naujienų“ skaitytojas, neįgalusis Vytas Lazickas domėjosi, ar negalėtų visuomenės sveikatos specialistai ištirti jo šulinio vandenį. 

V.Lazickui atsakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Jurjonienė.
Visuomenės sveikatos centrai organizuoja tik šachtinių šulinių, kurių vandenį maistui naudoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, ištyrimą pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. liepos 7 d. įsakymą „Dėl apsinuodijimų nitritais ir nitratais diagnostikos ir profilaktikos“.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija taip pat vadovaujasi šiuo įsakymu. Kiti piliečiai, norintys išsitirti vandenį, Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje moka už tyrimus pagal patvirtintus įkainius. Išimtys niekam netaikomos.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atliekamų tyrimų kainos yra patvirtintos LR sveikatos apsaugos ministro 2012 m. birželio 29 d. įsakymu. Atliekant šulinių vandens ištyrimą dėl nitritų nustatymo, kaina yra 19,6 Lt, dėl nitratų nustatymo – 23,6 Lt.

Pageidaujantiems vandenyje galima tirti ir daugiau komponentų, bet kiekvieno komponento tyrimas turi patvirtintą kainą.

Geriamojo vandens kokybė turi atitikti Lietuvos higienos normos „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ reikalavimus. Geriamasis vanduo yra maisto produktas, o už maisto kokybę atsako Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, todėl dėl vandens kokybės galite kreiptis į šią tarnybą.