Vanduo ir nuotekų valymas brangs ne taip skaudžiai

GETTY 82248264 Rajono gyventojus išgąsdinęs vandentiekininkų užmojai pabranginti vandens tiekimo ir nuotekų valymo paslaugas net 58 procentais dabar šiek tiek sumažėjo.

Šilutės rajono tarybos komitetuose savivaldybės įmonė UAB „Šilutės vandenys“ pristatė naują centralizuotai tiekiamo vandens ir nuotekų valymo paslaugų kainų sprendimo projektą – paslaugą siūlo branginti 35,3 procento.

Jeigu rajono Taryba tam pritars, nuo gegužės 1 dienos centralizuotai vandenį gaunantiems ir nuotekas į kanalizacijos tinklus išleidžiantiems vartotojams už 1 kubinį metrą vandens reikės mokėti 8,26 Lt. Iki šiol vartotojai mokėjo po 6,11 Lt/kub. m.

Netvirtinti naujų kainų – pažeidimas

Prieš mėnesį rajono politikai nepritarė neįtikėtinam vandens kainos šuoliui ir visai nebalsavo, kai „Šilutės vandenys“ paprašė pritarti jų apskaičiuotoms paslaugų kainoms.

Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskričiai Daivos Kerekeš nuomone, rajono Taryba, nebalsavusi už „Šilutės vandenų“ apskaičiuotas paslaugų kainas, pažeidė LR Vyriausybės nustatytą tvarką, nes tos kainos jau buvo suderintos su Vyriausiaja energetikos ir kainų kontrolės komisija. Todėl Vyriausybės atstovė įpareigojo rajono Tarybą svarstyti savo vandens įmonės paslaugų kainas iš naujo ir pritarus teikti tvirtinti minėtai kainų kontrolės komisijai.

Įmonė atsisakė pelno

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas rajono Tarybos komitetų posėdžiuose politikams kalbėjo, kad ieškota kompromiso, kaip sumažinti kainas ir pasiekti, jog jos būtų priimtinos ir įmonei, ir vartotojams.

A.Markvaldas ir Savivaldybės administracijos Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė sakė, jog rado būdą, kaip sušvelninti kainos smūgį vandens vartotojams: įmonė sutinka atsisakyti anksčiau planuoto pelno (5 proc.), į kainą iki 2013 metų bus neįskaičiuotos ir dumblo apdorojimo įrenginių nusidėvėjimo sąnaudos.

Pasak A.Markvaldo, ši sušvelninta kaina galiotų tik iki metų galo, nes nuo 2013-ųjų pradžios dumblo apdorojimo įrenginių nusidėvėjimo sąnaudos jau būtų įskaičiuotos į vandens ir nuotekų tvarkymo kainą. Todėl kaina, palyginant su dabartine – 6,11 Lt/kub. m, vis dėlto padidėtų 58 proc. ir siektų 9,66 Lt/kub.m. Ši kaina galiotų iki pat 2015 metų pabaigos.

Trumpalaikis atokvėpis

Teritorijų ir kaimo reikalų komitete kilo didesnė diskusija, ar daug laimės vandens vartotojai patvirtinus naujai paskaičiuotas kainas. Komiteto narys Vytautas Laurinaitis tokį kainos sumažinimą pavadino trumpalaikiu atokvėpiu. Jis stebėjosi, kad kelių dešimčių milijonų litų europinės investicijos į vandentvarkos ūkį vartotojams nedavė jokios ekonominės naudos – tik kylančias kainas.

A.Markvaldo nuomone, ES paramos investicijos buvo gautos geriamojo vandens kokybei ir nuotekų tvarkymui gerinti – turėti švarią aplinką yra didelis turtas.

„Šilutės vandenų“ vadovas mano, kad kalbėti apie didesnį vandens ir nuotekų kainos mažėjimą galima būtų tik tuomet, kai visi centralizuoto geriamojo vandens vartotojai taps ir nuotekų tvarkymo paslaugos klientais.

Naujas kainas politikai turės patvirtinti ketvirtadienio rajono Tarybos posėdyje.

Silutes naujienu LOGO