Vanduo kapinėse semia kapus

kranai kapineseŠilutės kapinėse iš viso yra net kelios dešimtys vandens čiaupų, bet ne visi džiugina artimųjų kapus prižiūrinčius žmones.
Šilutiškė Elvyra ir jos sūnėnas net ašaras braukia pasakodami apie situaciją šalia savo tėvų ir brolio kapo: iš šalia įrengto čiaupo nuolat bėgantis vanduo visą vasarą skandina jų artimųjų kapavietę…

Redakcijoje Elvyros sūnėnas pasakojo buvęs labai nemaloniai nustebintas, kai grįžęs iš užsienio atostogų nuėjo aplankyti tėvo ir senelio kapų. Aplink kapavietę net karštą dieną telkšojo bala, o iš šalimais įrengto čiaupo, net ir tada, kai juo niekas nesinaudojo, be sustojimo tekėjo vanduo…

Pasikalbėjęs su kapus prižiūrinčia teta, vyras išgirdo, kad toks potvynis aplink kapavietę dabar yra nuolat, mat žmonės ne tik į kibirus vandenėlio įsileidžia, bet ir rankas, kojas išeidami iš kapinių plaunasi. O visas vanduo nuteka link Elvyros artimųjų kapo.
„Negi vandentiekį įrenginėjanti seniūnija negalėjo įrengti kokio šulinėlio su grotelėmis, kad vanduo nutekėtų į žemę?..“ – klausė Elvyros sūnėnas.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus informavo, kad naujosiose Šilutės kapinėse iš viso yra kelios dešimtys vandens čiaupų. Vieni jų įrengti seniai, kiti – pernai, o pora – tik šį pavasarį.

Ir tik aplink kelis čiaupus dar nėra šulinėlių – jų tiesiog dar nesuspėta įrengti. „Įrengsime šulinius su grotelėmis prie visų čiaupų, iš jų vanduo susigers tiesiai į žemę. Galiu patikinti, kad maždaug per savaitę problema bus sutvarkyta“, – pažadėjo seniūnas.

Vieno čiaupo įrengimas, pasak seniūnijos vadovo, sudėjus reikalingų medžiagų ir darbo kainas, atsieina apie 1000 litų. Daugelį darbų atlieka seniūnijos darbininkai, bet prireikus suvirinimo darbų suvirintojus tenka samdyti.