Varėnos grybų šventėje šilutiškių komanda surado didžiausią baravyką

taure grybavimoSavaitgalį (rugsėjo 24 dieną) Varėnos Legendų parke ir jo prieigose įvairiausia muzika skambėjo ir gardžiausiais kermošiaus valgiais kvepėjo Grybų šventė, dzūkišku pavadinimu „Per dzidį dvarų saulė tekėjo“. Šventę pradėjo Lietuvos grybavimo čempionatas, kuriame dalyvavo ir Šilutės „Voveraičių“ komanda.

Respublikinėje žiniasklaidoje nuvilnijo žinia, kad mūsiškiams pavyko rasti didžiausią – 379 gramų – baravyką.

„Šilutės naujienos“ netruko išsiaiškinti, kad „Voveraitės“ – tai Šilutės rajono savivaldybės komanda. Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas sutiko pasidalinti įspūdžiais.

Grybų šventės šeimininkai spėjo dar prieš startą skania grybiene pavaišinti visas 20 komandų, atvykusių iš įvairių šalies regionų ir net Italijos, bei jų sirgalius. Grybu sventeje_silutiskiai

Net šešios komandos grįžo tuščiais krepšiais ar nespėjo pasiekti finišo iki 10 valandos ryto. Bet likusių bendras laimikis svėrė 68 kilogramus 847 gramus. Komisija skaičiavo tik baravykus, šilbaravykius, raudonviršius, voveraites ir žaliuokes.

Šiemet čempionato dalyviai rado labai mažai baravykų – tik 38. Tuo tarpu pernai pavyko rasti net 867 baravykus.

Šįkart daugiausia baravykų – septynis – aptiko Klaipėdos komanda „Žuvėdra“. Šilutiškiai surado 5, ir pagal surinktų baravykų skaičių liko trečioje vietoje. Bet jie neturėjo labai nusiminti, nes surado didžiausią 379 gramus svėrusį baravyką. Už šį laimikį jiems buvo įteiktas specialus prizas.

Sunkiausiai grybauti sekėsi abiem italų komandoms – jie rinko beveik visus grybus, kuriuos rado ant žemės, kelmų ir medžių. Tokia pažintis šiems grybautojams buvo ypatinga, nes dauguma jų – gamtos draustinių darbuotojai.

Susižavėję Dzūkijos miškais ir nuotaikingais grybautojais, jie pažadėjo ir kitąmet atvykti į čempionatą.

Grybavimo-cempionatas silutiskiaiDaugiausia grybų – 12 kilogramų 583 gramus – pavyko rasti komandai „Krembliai“ iš Trakų rajono savivaldybės Paluknio kaimo. Nenuostabu, nes keturi iš trijų šios komandos narių gyvena Varėnos rajone. Po metų pertraukos jie jau aštuntą kartą tapo čempionais, aplenkę Lazdijų rajono komandą „Pjaunam ir raunam“, grįžusią iš miško su 11 kilogramų 553 gramais grybų – daugiausia raudonikių. Lazdijiečiai tik 97 gramais aplenkė trečioje vietoje likusius „Pelkių senius“.

Šilutės rajono savivaldybės komanda „Šilutės voveraitės“, kurios vadovas buvo Klemensas Stulga, iš viso pririnko 6,398 kg grybų, ir tai buvo 5-asis rezultatas čempionate.

Nors varžybos prasidėjo lyjant, bet jos nesugadino grybautojų nuotaikos. O finišuojant pasitiko saulė ir palydėjo visus čempionato dalyvius ir žiūrovus į Varėną pasiimti taurių, medalių ir kitų prizų. Čempionams atiteko mero Algio Kašėtos originali taurė.

R.Eglinskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad į grybavimo čempionatą Šilutės rajono savivaldybės komanda važiuoja kasmet. Šiemet „Voveraičių“ komandą sudarė 25 žmonės.

Šilutiškiai džiaugiasi ne tik suradę sunkiausią grybą, bet ir svetingais šventės šeimininkais. Beje, ankstesniais metais jiems yra pavykę surasti daugiausiai grybų Lietuvoje. Tuomet Šilutės vardas irgi plačiai nuskambėjo.

„Šilutės naujienų“ informacija, parengta naudojant lrytas.lt straipsnį „Varėnoje siaučia Grybų šventė, pagerbusi ir grybautojus“.