Vargstančių šeimų vaikams – Airijos lietuvės dovanėlės

kaledos seniunijojeŠilutėje ir šios seniūnijos kaimiškojoje dalyje gyvena apie 80 socialinės rizikos šeimų, kuriose augantys vaikai sulaukia ne itin dosnaus Kalėdų Senelio arba iš viso jo nesulaukia…

Kad šventės tiems vaikams nebūtų tokios liūdnos, ištisas savaites dirbo būrelis socialinių darbuotojų ir maždaug aštuonios dešimtys šių šeimų atžalų trečiadienį su Kalėdų Seneliu susitiko seniūnijoje, kur jie šėlo kartu su Snieguole ir Nykštuku. O surengti tokią solidžią šventę didžiausios rajono seniūnijos vaikams padėjo dosni rėmėja iš tolimosios Šiaurės Airijos Svetlana Butvydienė.

Tokia kalėdinė šventė Šilutės seniūnijos skurdžiau gyvenančių šeimų vaikams rengiama antrą kartą.

Šilutės seniūnijos socialinės darbuotojos pasakoja viešnios iš Šiaurės Airijos S.Butvydienės sulaukusios šventės išvakarėse. S.Butvydienė yra buvusi vilnietė, bet šilutiškis yra jos vyras, Tarvyduose ir dabar gyvena jo mama. Todėl atvažiavusi aplankyti artimųjų, moteris rado laiko susitikti ir su socialinį darbą dirbančiais žmonėmis.

Prieš daugiau nei 10-metį su šeima išvykusi į svečią šalį Svetlana ten buvo įkūrusi lietuvišką mokyklėlę, o vėliau įkūrė ir dabar vadovauja vaikų darželiui „Spindulėlis“. Šeima augina ir vieną įvaikintą berniuką.

Į Šilutę moteris atgabeno daug vaisių, saldumynų ir perdavė šias dovanas socialinėms darbuotojoms. Nors dalyvauti kalėdiniame renginyje ir pati įteikti dovanas ji negalėjo, patikino, jog ir ateityje rems Šilutės nepasiturinčių šeimų vaikams organizuojamus renginius, jei tokie  bus rengiami.

„Tai išties buvo didelė parama seniūnijai“, – sako kalėdinį renginį organizavusi Virginija Murauskienė.

S.Butvydienė taip pat yra viena pagrindinių akcijos „Išpildykime vaikų svajones“ rėmėjų: ji su vyru pasirinko ir išpildys 25 vaikų svajones, jų dukros su bendradarbėmis – dar 33 vaikų. Šeima papildomai suruošė dovanėles ir tiems vaikams, kurių svajonės nebus išpildytos, kalėdinę dovaną parengė ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos socialinės rizikos šeimoje gyvenančiai 15 metų merginai, kuri šiuo metu laukiasi kūdikio.

Viešnia buvo pakviesta į Savivaldybės Socialinės paramos skyrių, jai įteiktas mero padėkos raštas.

O seniūnijos salėje susirinkę vaikai su tėveliais tądien sulaukė išties nuo kalėdinio maratono matyt jau spėjusio pavargti Kalėdų Senelio – vos įžengęs į salę jis be ceremonijų pareiškė, esą jam silpna, ir nieko nelaukęs atgulė tiesiog po eglute. Šalia jo nedelsdamas įsitaisė ir Nykštukas…

Tad baltos Snieguolės vadovaujami mažieji turėjo ilgai šokti ir triukšmauti, kol prikėlė šiuos miegalius. Kelti triukšmą jiems padėjo ir vaikų popchoras „Spindulys“ bei jauni gatvės šokių atlikėjai Adas Akucevičius, Ignas Šmitas ir Erikas Čekanauskas.
Į šventę buvo sukviesta apie 80 vaikų, o tiems, kurie neatvyko, dovanas socialinės darbuotojos išvežios po namus.