Vargstantiesiems dalijamas maistas atsidūrė…  šalia šiukšlių konteinerio

Praėjusią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ tarp šilutiškių paviešinta sukrečianti nuotrauka – šalia buitinių atliekų konteinerio išmesti maisto produktai.

Pagal užklijuotas etiketes ir turinį nesunku nustatyti, kad toks maisto davinys dalijamas nepasiturintiesiems iš paramos fondo „Maisto bankas“.

Socialinio tinklo vartotojai neslėpė nuostabos ir pasipiktinimo tokiu nedoru poelgiu. Jie dalijosi nuomonėmis, kad negalima švaistyti maisto, kai daug žmonių tik džiaugtųsi, jei turėtų galimybę jį gauti, kad išmestas maistas – tai jo pažeminimas ir panieka. Svarstė, kaip galima neįvertinti tokios teikiamos pagalbos ir maistą tiesiog išmesti? Juk galima jį kažkam atiduoti, paaukoti, jei jau patiems nereikia…

„Dejuoja dėl blogo gyvenimo… Ar reikalinga parama maistu, jei viskas atsiduria prie konteinerių?“, – retoriškai klausia nuotrauką su išmestu maisto daviniu viešai patalpinęs internautas.

Minimas maisto davinys netikėtai buvo rastas Šilutės mieste, prie Pelkės gatvėje esančio vieno iš buitinių atliekų konteinerio. Vieni socialinio tinklo komentatoriai dalijosi savo vertinimais, jog „matyt, gerai žmonės gyvena, kad taip elgiasi“, kiti svarstė, kad galbūt maisto produktų galiojimo laikas jau pasibaigęs arba tiesiog tas maistas buvo „apėjęs“ kirmėlytėmis. Esą yra buvę taip, kad kažkada dalintame „Maisto banko“ davinyje jų ir patys buvo radę.

Tačiau buvo ir kitaip manančių internautų – jie svarstė, jog šį maisto davinį, kuriame kruopos, konservuoti žirneliai ir kiti greitai negendantys produktai, galbūt kažkas tikslingai padėjo tiems varguoliams, kurie, ne paslaptis, kasdienio maisto sau dažnai ieško buitinių atliekų konteineriuose.
„Negalima spręsti apie poelgį, nežinant tikrosios situacijos. Tai, kad maistas atsidūrė ne konteineryje, o prie jo – jau labai gerai. Kodėl maistas ten atsidūrė, gali būti įvairių priežasčių. Viena jų – gal mirė žmogus, o kažkas, tvarkęs jo butą ir radęs šį maistą tiesiog padėjo šalia konteinerio.  Nesmerkime nežinodami…“, – rašė šilutiškė.

Apie radinį ir jo sukeltas diskusijas paklausėme ir Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio. Anot jo, pagal nuotraukoje matomą maisto davinio turinį galima suprasti, kad jis buvo dalijamas dar šių metų pradžioje, sausį.

A. Šimelionis apie situaciją ir paviešintą nuotrauką jau žinojo ir domėjosi, kaip tas maistas galėjo atsidurti prie šiukšlių konteinerio. Nepatvirtintais duomenimis, taip galėjo nutikti tokiu keliu, kaip svarstė ir vienas iš nuotraukos komentatorių. Kraustant ir tvarkant butą, buvo rastas nepanaudotas ankstesnio gyventojo gautas maisto davinys. Panašu, kad todėl jis ir buvo padėtas šalia konteinerio, o ne išmestas. Tas, kas maisto davinį padėjo, matyt, turėjo sumanymą, kad šiais produktais dar galės pasinaudoti tie, kam šiandien labai trūksta maisto.