Varguoliai sulaukė: priimami prašymai skirti paramą maisto produktais

produktai 2011Šią savaitę savivaldybėje ir seniūnijose pradėti priiminėti prašymai ir dokumentai paramai maisto produktais gauti, nors kol kas dar nėra aišku nei kas, nei nuo kada tuos maisto paketus pradės dalinti.

Šiemet ir laikotarpiu iki 2020-ųjų metų ši parama bus skiriama iš naujai įsteigto Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo.

Pinigų dar nėra

Šilutės rajone tokią paramą pernai gavo daugiau nei 8000 žmonių, t.y., beveik kas penktas rajono gyventojas. Manoma, kad panašus skaičius varguolių jos paprašys ir šiemet.

Maisto produktai prašytojus pasieks ne anksčiau, kaip gegužę, nors pernai jie buvo pradėti dalinti kovo mėnesį.
Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sako, jog kol kas gautas tik nurodymas rinkti prašymus paramai maisto paketais gauti, bet nieko konkretaus apie tų paketų dalijimo pradžią nepasakyta.

Iki praėjusių metų pabaigos maisto paketai varguoliams buvo dalijami iš vadinamosios Maisto iš intervencinių atsargų programos. Šiemet veiklą pradeda Europos pagalbos labiausiai nepasiturintiems asmenims fondas, iš jo ir bus skiriamos lėšos varguoliams remti. Tokia ES parama numatyta net iki 2020-ųjų metų, tam bus skiriama beveik po 39 milijonus litų kasmet.

Tačiau kol kas net ir šiems metams reikalingos sumos negauta, o visos šalies varguoliai nepaliauja varstyti socialinių darbuotojų kabinetų duris. Todėl pinigų šiam reikalui ieškojo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Šiemet skyrė beveik 12 milijonų litų.

Solidžiausi paketai – prieš Kalėdas

Seniūnijų socialinės darbuotojos sako, kad domėtis, ar 2014 metais gaus paramą maisto produktais, varguoliai pradėjo dar pernai gruodį. Ypač jų pagausėjo po Naujųjų metų. Socialinėms darbuotojoms beliko juos raginti domėtis dar ir dar kartą po savaitės, po dviejų…

A.Šimelionis primena, kad parama, kaip ir anksčiau, bus skiriama toms šeimoms, kuriose pajamos vienam žmogui neviršija 525 litų per mėnesį.

Maisto paketų sudėtis ir pernai kiekvieną ketvirtį būdavo vis kitokia: kartais tie paketai būdavo ir skurdesni, o kartais – visai solidūs. Buvo dalijami miltai, kelių grūdų kruopos, žirniai, sausi pusryčiai, neretai – aliejus ir cukrus, sutirštintas pienas.

Solidžiausi paketai vargšus pasiekė pernai metų pabaigoje – jų vertė buvo 26 litai.

Informacija dėl prašymų priėmimo paramai maisto produktais gauti iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo

Nuo 2014 metų naujai įsteigiamas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas, kuris pratęs Maisto iš intervencinių atsargų labiausiai nepasiturintiems asmenims Bendrijoje programos misiją ir tikslus.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. sausio 22 d. nutarimu Nr. 55 „Dėl institucijų, atsakingų už Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo administravimą Lietuvoje, paskyrimo“, atsakinga už Fondo administravimą paskirta Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Informuojame, kad jau yra priimami prašymai dėl maisto produktų gavimo iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo. Prašymus paramai gauti gali teikti asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų 1,5 dydžio per mėnesį, t. y. 525 litų.

Šilutės miesto gyventojai prašymus turi pateikti Socialinės paramos skyriuje, Šilutės seniūnijos kaimiškosios dalies gyventojai – Šilutės seniūnijoje, kitų seniūnijų gyventojai – seniūnijose.

Lietuvos raudonojo kryžiaus draugijos Šilutės skyrius;
Šilutės rajono savivaldybės administracija