Vasarą darželius lankančių vaikų tėvai vėl paplonins kišenes

Daugelis jau kuria planus ateinančiai vasarai – vieni ruošiasi šiltuoju metu pailsėti, kiti – eis į darbą, jei atostogas turėjo anksčiau ar jas planuoja rudeniui. Savaime suprantama, mažamečius vaikus auginantiems tėveliams jau dabar reikia iš anksto pasirūpinti, kokį vaikų darželį galės vasarą lankyti jų atžala. Aiškėja, kad jaunoms šeimoms nemalonią staigmeną pateiks ne tik išbrangę maisto produktai ir kitos paslaugos: ketinančios vaikus leisti į darželį vasaros mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – ir už tai gaus žymiai didesnes sąskaitas.

Dirbantiems tėveliams, vasarą leisiantiems atžalas į darželį, papildomai už 1 dieną teks pakloti 2 eurus. Šiam mokesčiui nebus taikomos jokios lengvatos, ir net jei vaikas kurią dieną liepą ar rugpjūtį neatvyks į ugdymo įstaigą, šis mokestis vis tiek bus skaičiuojamas. Iš viso, už vieną vasaros mėnesį mokesčio už vaiką darželyje sąskaitos padidės apie 40 eurų, už du mėnesius – 80 eurų.

Planuojama, kad Šilutės mieste liepos mėnesį dirbs lopšelis-darželis „Gintarėlis“ ir priims vaikus iš kitų įstaigų, o rugpjūtį jau mažieji keliaus į „Ąžuoliuką“.

Dienos maitinimo kaina išlieka tokia pati, kaip ir šiuo metu. Paskutinį kartą mokestis už vaiko maitinimą lopšeliuose-darželiuose buvo svarstytas praėjusių metų gruodį ir yra įsigaliojęs nuo šių metų sausio 1 d. Lopšelio grupėse kaina už maitinimą dienai yra 2,85 euro, darželio grupėse – 3,10 euro, priešmokyklinio ugdymo grupėse – 1,70 euro.

Ikimokyklinio ugdymo grupėse, dirbančiose 24 valandas, specialiojo ugdymo grupėse ikimokyklinio amžiaus vaikams kaina už vienos dienos maitinimą – 3,60 euro, specialiojo ugdymo grupėse priešmokyklinio amžiaus vaikams – 2,30 euro. Priminsime, kad mokestis už maitinimą skaičiuojamas tik už lankytas dienas.

Taigi, už lopšelio grupę lankantį mažylį, pavyzdžiui liepą, tėvai turės sumokėti apie 97 eurus už vieną mėnesį ir atitinkamai tiek pat – už kitą mėnesį (su papildomais 2 eurais už kiekvieną dieną), už darželio grupę lankantį vaiką – 102 eurai. Ikimokyklinio ugdymo grupėse, dirbančiose 24 valandas, specialiojo ugdymo grupėse ikimokyklinio amžiaus vaikams bendra kaina už vieną mėnesį bus – 112 eurų, specialiojo ugdymo grupėse priešmokyklinio amžiaus vaikams – 86 eurai.

Priminsime, kad rajono Tarybos nariai priėmė sprendimą dėl papildomų 2 eurų mokesčio dienai už vaiką vasaros laikotarpiu, vildamiesi tėvų atsakingumo. Praktika rodo, kad dauguma tėvų užrašo vaikus lankyti vasarą darželį, bet jų neveda. Taip užkertamas kelias gauti šią paslaugą kitiems vaikams, kurių tėvai tikrai dirba ir tikrai neturi kam palikti savo atžalų. Anot sprendimo, tokiu būdu būtų sudarytos sąlygos visiems norintiems vasaros laikotarpiu lankyti darželį, pagerėtų vaikų lankomumas, pavyktų tenkinti tėvų poreikius, keistųsi šeimų požiūris dėl darželio reikalingumo vasaros laikotarpiu, didėtų tėvų atsakomybė.

Surinktos lėšos bus panaudotos darbuotojų darbo užmokesčiui iš dalies apmokėti, darbuotojams įdarbinti vasaros laiku.