Vasara – ir pramogos, ir žinios

raudonojo kryziaus stovykla luzo kojaĮsibėgėjus vasaros atostogoms, Šilutės Raudonojo kryžiaus (RK) komiteto iniciatyva, suorganizuota savaitinė dienos stovykla vaikams „Jaunasis pirmos pagalbos instruktorius“.

Stovyklai vadovavo ir pirmosios pagalbos mokymus vedė Šilutės RK komiteto sekretorė Virginija Mačijauskienė, Raudonojo Kryžiaus istoriją, veiklą, esminius savanorystės principus pristatė, žaidimus organizavo Rolanda Saulevičienė. 

Stovyklą lankė būrelis jaunų, aktyvių ir linksmų, bendrauti ir draugauti norinčių vaikų. Pirmąją dieną vaikai išsakė savo ketinimus ir lūkesčius: susirasti naujų draugų, linksmai praleisti laiką, išmokti teikti pirmąją pagalbą.

Kad būtų linksmiau, stovyklautojai susiskirstė į grupes, susigalvojo grupėms linksmus pavadinimus. „Burundukai“ ir „Kraujo lašiukai“ susikūrė šūkius, kuriuos varžybų ir žaidimų metu skandavo draugams atliekant užduotis. Kiekvienos dienos pabaigoje vyko įgytų naujų žinių pasitikrinimas kodiniu pavadinimu „žodžių mūšis“. Ir jei po pirmos dienos komandos užrašė tik po 14 sąvokų, tai po paskutinės dienos ir 60 sąvokų buvo ne riba.raudonojo kryziaus stovykla gaivina

Ar stovyklautojų norai išsipildė, galima spręsti perskaičius jų atsiliepimus ant kasdien pildomo plakato. Štai ką parašė Rugilė: „Atėjau bijodama, kad bus neįdomu, bet buvo visai nieko. Susidraugavau su komandos nariais. Ir visos dienos buvo tokios!

Susiradau naujų draugų, patyriau daug įspūdžių ir nepraleidau savaitės namuose“. Samantos mintys: „Išmokau daug naudingų dalykų, susipažinau su naujais draugais“. Linos atsiliepimų dalelė: „Būtų smagu, jei kitą vasarą vėl būtų tokia stovykla, tik dvi savaites, o ne vieną“. Ignė džiaugėsi naujais draugais ir tuo, kad išmoko suteikti pirmąją pagalbą. Ji rašė: „Eidama į stovyklą nesitikėjau, kad čia bus taip smagu“. Sandra taip pabaigia savo įspūdžius: „Raudonajame Kryžiuje išmokau daug naujų dalykų: gaivinti žmogų, tvarstyti žaizdas, gelbėti užspringus. Tikiuosi, susitiksim kitais metais“.

Už galimybę vykdyti šį projektą esame dėkingi rajono Savivaldybei, kuri projektą finansavo iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios 2012-2014 m. programos lėšų. Už gardų maistą dėkojame „Šilutės baldų“ valgyklos virėjoms.