Vasarą kojoms reikia daugiau dėmesio

sandal-ready-feetVasarą pėdoms reikia daugiau priežiūros nei šaltuoju metų laiku.

Kuo dažniau vaikščiokite basi po žolę – tai padės išlaikyti pėdas jaunas ir stiprias, o visą kūną veiks gaivinančiai. Jei neturite galimybės pailsinti kojų žolėje, būtina pasirūpinti tinkama avalyne, kad vakare nejaustumėt diskomforto.

Kiekvieną vakarą nuplaukite kojas muilu ir vandeniu bei nusausinkite šiek tiek šiurkščiu rankšluosčiu. Nepamirškite ir specialaus kojoms skirto kremo. Taip apsaugosite savo pėdas nuo prakaitavimo bei pėdų odos išsausėjimo.

Siūlome jums išmėginti keletą liaudies medicinos žinovų patarimų, kaip atgaivinti pavargusias ir sutinusias kojas.

Aliejų ir vaistažolių vonelės

Namuose nuovargį gerai išblaškys kojų vonelė su eterinio aliejaus ekstraktais. Jei nesiskundžiate jokiais sveikatos sutrikimais, mirkyti kojas šiltoje vonelėje patariama iki 25 minučių. Kojų oda neišsausėja, tampa minkštesnė, glotnesnė. Kojas tepti kremu po tokios vonelės nebūtina, nebent oda labai sausa.

Geros kokybės eterinių aliejų galima įsigyti vaistinėse, ekologiškų produktų ir kosmetikos parduotuvėse. Vanduo kojas vonelėje turėtų apsemti iki čiurnų. Eterinis aliejus lašinamas į pakankamai šiltą vandenį. Aliejaus skleidžiamas kvapas gerai atpalaiduoja organizmą, nuramina nervinę sistemą. Be to, pėdų vonelė padeda adaptuotis prie besikeičiančių orų ir trumpėjančio šviesaus paros laiko.

Jeigu kojos ne tik pavargo, bet ir ištino, puikiai padės ramunėlių, liepų žiedų nuoviro ir medaus vonelė. Kraujotaką normalizuoja ir gerina mėtų ir dilgėlių nuoviro vonelė.

Kontrastinės vonelės

Labai gerai kojas atgaivina kontrastinės šalto ir karšto vandens vonelės. Kelioms sekundėms įmerkite kojas iš pradžių į karštą, vėliau – į šaltą vandenį. Tai darykite 15-20 kartų. Baigdami šią procedūrą nuleiskite kojas į šaltą vandenį, po to nušluostykite jas rankšluosčiu bei įtrinkite maitinamuoju kremu.

Kitas būdas atgaivinti pavargusias kojas: užsišaldykite žaliosios arbatos kubelių, ir vakare, grįžę namo po sunkios dienos, panardinkite kojas į šių ledukų vonelę. Itin veiksmingi įtrinimai ramunėlių, dilgėlių, šalavijų ir liepų žiedų nuoviro ledukais.

Iš pradžių ši procedūra neatrodys labai maloni, tačiau po keleto minučių pajusite palaimą – atsigaus ne tik jūsų kojos, bet ir visas kūnas. Be to, tokios ledo vonelės gerina imuninę sistemą, todėl jeigu reguliariai joje mirkysite pėdas, prie jūsų nekibs nei sloga, nei gripas.

Atpalaiduojantys kompresai

Mėsmale sumalkite alavijo lapus ir gautą masę užtepkite ant polietileno plėvelės. Uždėkite plėvelę ant skaudamos vietos, pritvarstykite ir apriškite vilnoniu audiniu. Kompresą nuimkite po 6 valandų.

Jeigu skauda pėdas, įmasažuokite jas svogūno sultimis – jis nuims skausmą. Kvapas nekoks, bet labai veiksminga. Ir ant išsiplėtusių skaudamų venų verta uždėti svogūnų sulčių arba košelės kompresus.

Druskų vonelės

Labai gerai kojų nuovargį šalina ir jas atgaivina druskų vonelės.
tumblr m323b0FalW1qhb0iso1 1280
Kibire šilto vandens ištirpinkite 5 valgomuosius šaukštus geriamosios sodos ir tame vandenyje pamirkykite kojas apie 15 minučių. Po to švariai nuplaukite ir nušluostykite kojas ir eikite miegoti.

Jeigu vakare dar turite reikalų, o kojos atrodo tarsi švininės ir atsisako paklusti, nuovargį pašalins druskų ir spygliuočių ekstrakto vonelė.

Masažas

Kojų paduose yra daug taškų, kurie tiesiogiai veikia nervinę sistemą, visą organizmą. Galima sakyti, kad mūsų pėdos yra viso kūno „žemėlapis“. Stimuliuodami pėduose esančius taškus masažo ar kitu būdu atpalaiduojame kūną nuo streso, pervargimo, per dieną susikaupusios įtampos, pageriname kraujo apytaką. Masažuojant pėdas pagerėja viso kūno tonusas.

Įtrynę kojas kremu, sukamaisiais judesiais masažuokite pėdas rankos nykščiais nuo pirštų iki kulkšnies. Atsisėskite ant kėdės ar kilimėlio, sulenkite vieną koją ir padėkite ant kitos kelio. Kumščiu ir krumpliais įsiremkite į sulenktos kojos pėdą ir masažuokite sukamaisiais judesiais, palengva spausdami.

Keletą kartų sulenkite ir ištieskite abiejų kojų pirštus. Vėliau sukamaisiais judesiais delnu masažuokite kojas nuo kulkšnies iki kelio. Jeigu venos labai išsiplėtusios, masažuoti blauzdų nereikėtų.

Stenkitės kuo daugiau vaikščioti basomis – tai prilygsta kojų masažui.

Kelionėje

Jeigu kojos greitai pavargsta, kelionėje patartina mūvėti kompresines kojines ir kiekviena pasitaikiusia proga pamankštinti blauzdos raumenis, kad pagyvėtų kraujotaka.

Kelionės metu patartina giliai kvėpuoti, nes tai irgi gerina kraujotaką, o poilsio valandėlėmis – kojas pakelti aukštyn ant suolo ar kėdės atlošo.