Vasarą lietuviai leidžia užsienio kurortuose

Lietuviai šią vasarą noriai vyksta į užsienio kurortus ir poilsiui yra linkę išleisti daugiau. Kelionių organizatoriai fiksuoja naujas tendencijas ir turi naujienų – tam tikrus įpročius gali tekti pakeisti.

Nori atsigriebti

„Pastarieji metai turizmo industrijai yra itin permainingi ir tai atsispindi keliautojų elgesyje. Vienas ryškiausių pokyčių – tiek keliautojai, tiek organizatoriai turėjo išmokti greitai prisitaikyti prie kintančių keliavimo sąlygų. Dar metų pradžioje žmonės keliones planavo kaip įprasta – iš anksto.

Neapibrėžtumo jausmas, kylantis dėl Rusijos agresijos Ukrainos atžvilgiu šią tendenciją pakeitė – išaugo paskutinės akimirkos pasiūlymų paklausa. Aktyvi vasara lėmė, kad vietos populiariausiuose viešbučiuose greitai ištirpsta, tad žmonės vėl pradeda keliones planuoti iš anksto. Jau sulaukiame užklausų dėl rudens“, – sako „Novaturas“ atstovas Vitalij Rakovski.

Bendrovė skaičiuoja, kad savaitės trukmės atostogos užsienio kurortų 4–5 žvaigždučių viešbučiuose su pilnu maitinimu šią vasarą vidutiniškai kainuoja 700–750 eurų asmeniui. Ekonominio tipo viešbučiuose kaina yra apie 550 eurų, tačiau tai, kiek klientas mokės iš tiesų, priklauso ne tik nuo atostogų krypties, bet ir nuo atostogų datos.

Kelionių organizatoriai pastebi ir dar vieną pokytį. Šis jau turi tarptautinį pavadinimą – revenge traveling arba „keršto kelionė“, kuri apibūdina smarkiai išaugusį žmonių poreikį keliauti bei norą atsigriebti už prarastą laiką ir įspūdžių alkį. Dėl pastarųjų metų įvykių noras atsigriebti prarastas keliones tęsis ir kitais metais.

„Šiemet žmonės daugiau dėmesio investuoja į savo emocinę savijautą tiek planuojant kelionę, tiek jos metu. Jie užsako aukštesnės klasės viešbučius, renkasi papildomas ekskursijas ir visus organizavimo rūpesčius perduoda kelionių agentui. Tai pandemijos sąlygotas pokytis. Dėl ribojimų užsitęsusi rutina žmones išvargino bei paskatino į atostogas investuoti daugiau, tad jie linkę pirkti ne tik patį produktą, bet ir paslaugas, kurios užtikrina poilsį be rūpesčių“, – aiškina V. Rakovski.
Norėdami pasimėgauti atostogomis, lietuviai aktyviau domisi ir kelionių draudimais, papildomomis apsaugomis ar pirkimu išsimokėtinai.

Patrauklios paskutinės minutės pasiūlymų kainos retos

Ilgą laiką buvę pigesne kelionių alternatyva paskutinės minutės skrydžiai šią vasarą taip pat pasikeitė. Jei anksčiau tai buvo geriausias būdas susimedžioti geros kainos pasiūlymą, tai dabar tokio pranašumo nebeliko. Dėl didelio keliautojų srauto viešbučiuose bei lėktuvuose paskutinės minutės pasiūlymai nebeišsiskiria labai patrauklia kaina. Atvirkščiai, šiemet daugiau šansų sutaupyti planuojant keliones iš anksto.

Manoma, kad panašus itin aukšto užimtumo lygis populiariausiuose kurortuose laikysis ir rugsėjį, net spalio pradžioje. Ir nors rudenį be populiariųjų vasaros krypčių, tokių kaip Turkija, Juodkalnija ar Graikijos salos, tradiciškai atsidaro tokios kryptys kaip Sicilija, Kalabrija, Algarvės regionas ar Malaga Ispanijoje, tačiau, V. Rakovski teigimu, kelialapių skaičius jose ribotas. Norintys pratęsti vasarą šiltuose kraštuose turėtų kelionę planuoti jau dabar. Reikėtų nepamiršti ir rudens vaikų atostogų – tai labai paklausus laikotarpis. Dažniausiai lietuviai vaikų atostogoms renkasi Egipto, Tenerifės, Madeiros salų kurortus.