Vasarą pasveikinę Balčiai kartu pagerbė ir jaunimą, ir vyresniuosius

balciu svente jaunos seimosKasmet artėjant Tėvo ir Vaikų gynimo dienoms vasarą pasveikina Vainuto seniūnijos Balčių kaimo žmonės. Bendruomenės „Kivylių žiburiai“ suburti draugėn, savaitgalį balčiškiai pagerbė aktyvią jaunuomenę ir pavyzdį rodančius vyresniuosius, gėrėjosi vietos menininkų darbais ir visos apylinkės dainininkų pasirodymais, apdovanojo aktyviausius sportininkus ir jaunas šeimas.

„Sveika, vasara“ – taip savo šventę pavadinę balčiškiai kasmet birželio pradžioje vieną dieną skiria bendram pasibuvimui bendruomenės namų kieme.

Birželio 3-ąją pirmieji šio kiemo erdvę užėmė sportininkai, pasiryžę laimėti Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus prizą. Geriausiai sekėsi „Lietuvos rinktine“ pasivadinusiems vaikinams.

balciai svente sudeiki sveikinaŠiemet šventė pradėta mokytojos Stasės Ežerskienės sukurtu bendruomenės himnu. Balčiškiai tarpusavyje kalbėjosi, jog būtų gražu, kad visi kaimo renginiai nuo šiol turėtų tokią pradžią.

Balčiškius sveikinęs seniūnas V.Mockus kartu dėkojo ir aktyviai bendruomenei „Kivylių žiburiai“ bei jos pirmininkei Kristinai Užpelkienei. Anot seniūno, bendruomenės nariai nepailsdami rūpinasi viso kaimo gerove, kad visiems čia būtų gera gyventi. O tapybos parodą bendruomenės namuose atidariusiai Juzefai Palubinskienei seniūnas įteikė padėkos raštą ir linkėjo dar ilgai visus džiuginti savo pomėgiu.

Gražios šventės balčiškiams linkėjo ir nuolatinis jų globėjas, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis bei rajono meras Vytautas Laurinaitis. Svečiai pastebėjo, kad šio kaimo bendruomenė tvarkosi puikiai, neturi jokių skolų.
Pirmininkė K.Užpelkienė dėkojo visiems, kas nuolat prisideda prie bendruomenės veiklos, aplinkos gražinimo darbų, o prizą už nuolatinę paramą, darbštumą ir begalinį norą tvarkytis įteikė kaimo seniūnaičiui Jonui Sudeikiui.

Balčiškiai šiemet ypatingą pagarbą išreiškė jaunoms šeimoms, kurios  kuriasi gimtinėje. Tokių šiemet apylinkėje – devynios, ir joms įteiktos gyvenimo pradžiai labai reikalingos dovanos. Jas bendruomenė pirko už pačių jos narių bei apylinkės ūkininkų suaukotas lėšas.

„Už duonos kelio pradžią bendruomenėje“ – tokia nominacija įvertinta Andriaus Sudeikio veikla, o Sandra Sudeikytė tinklinio kamuoliu ir apranga apdovanota už tai, kad organizuoja jaunimą laisvalaikį leisti kartu prie bendruomenės namų.

Šventinį laužą šiemet patikėta įkurti namus jau paliekantiems abiturientams Ovidijui ir Airidui, o į dangų kilo ne tik jų, bet ir balionų nešamos mažųjų balčiškių svajonės.

Kad šventės dalyviai būtų sotūs, pasirūpino sočią košę dalijusios gaspadinės Virginija Malukienė ir virginija Krakienė, sūriu vaišino Marytė Budelskienė ir Irena Venckienė.

Susirinkusieji gėrėjosi Juzefos Palubinskienės tapybos darbais, plojimų negailėjo koncertavusiems Vainuto gimnazijos mokiniams ir folkloro ansamblio „Vainuta“ narėms, Bikavėnų kapelai „Lolytėlė“, o jau temstant jaunimą į šokio sūkurį įtraukė brolių Saveljevų duetas.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

alt