Vasarą saugokimės butų vagių „tornado“

isilauzimasVagystės – dažniausias nusikaltimas ir didžiausias galvos skausmas tiek visos šalies, tiek ir mūsų rajono policijai. Nors pats vagysčių skaičius, palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, mūsų rajone išaugo nežymiai – nuo 173 iki 200, bet jas išaiškinti šiemet pareigūnams jau sekėsi sunkiau. Pernai ištirtos 93 vagystės, t.y. 53,8 proc., o šiemet – tik 38, t.y. 19 proc.

Šiek tiek lengviau atsikvėpti šiemet gali gal tik automobilių savininkai, mat automobilių vagysčių sumažėjo. Pernai per 6 metų mėnesius rajone buvo pavogta 12 transporto priemonių, šiemet – 8. Bet pernai buvo ištirta 10 tokių nusikaltimų, o tai sudaro 83,3 proc., kai tuo tarpu šiemet išaiškinti tik 4 (50 proc.).

Šilutės kriminalistų vadovas Vaidas Petniūnas mano, kad viena iš automobilių vagysčių mažėjimo priežasčių – pernykštis rimtas smūgis nusikalstamoms rajono gaujoms. Šilutės pareigūnai kartu su Klaipėdos apskrities VPK kriminalistais išaiškino dvi tokias gaujas, kurios pastaraisiais metais dalijosi įtakos sferas Šilutės rajone. Vieni jų nariai buvo nuteisti ir dabar atlieka bausmes įkalinimo įstaigose, kiti tiesiog paspruko iš Lietuvos į užsienį.

Kolegos tauragiškiai žurnalistai garsiai trimituoja apie „butų vagių tornadą“, kuris šiemet praūžė Tauragėje. Šilutėje, pasak V.Petniūno surinktos statistikos, tokio „tornado“ nebuvo. Vagysčių iš butų skaičiai pernai ir šiemet labai panašūs – 36 ir 37. Bet pernai tokių vagysčių išaiškinta 15 (41,7 proc.,), o šiemet – tik 10, tai yra vos 27 proc.

V.Petniūnas dar kartą primena, kad turėtume pasistengti kuo labiau apsaugoti savo namus: pasirūpinti gerais užraktais, išvykdami iš namų sandariai uždaryti visus langus, nes būtent per langus ilgapirščiai dažniausiai patenka į butus.

Jei galima, reikėtų palikti įjungtą radiją ar televizorių. Vertėtų ir paprašyti kaimynų stebėti jūsų namus, išimti iš jūsų pašto dėžutės korespondenciją, nes pamatę, kad niekas jos ilgiau neišima, vagys supras, kad namuose kuris laikas nieko nėra.
Toks atsargumas, anot Kriminalinės policijos skyriaus viršininko, nieko nekainuos, bet tikrai gali padėti išsaugoti jūsų turtą.