Vasario 16-ąją gimusi ilgaamžė: „Aš myliu Lietuvą“

Ilgaamze NaujokieneVasario 16-ąją devyniasdešimtąjį gimtadienį šventė Gaidelių kaime gyvenanti Bronislava Naujokienė. Jubiliatę aplankę Šilutės rajono savivaldybės valdžios atstovai jai linkėjo geros sveikatos, džiaugsmo ir puikių santykių su vaikais bei anūkais. Savivaldybės vardu Bronislavai jie padovanojo įrėmintą tautišką giesmę, nes ši ilgaamžė yra gimusi tokią ypatingą Lietuvai dieną.

Būsimą vyrą pripiršo

Bronislava gimė netoli Sovetsko. Ji sako, kad vaikystė buvo gera. Mergaitė, kaip ir jos brolis bei seserys, padėjo tėvams nudirbti įvairius ūkio darbus, nes šeima turėjo žemės, gyvulių.

Mokykloje ji baigė tris klases – tiek, kiek tuomet buvo privalu. „Mokytis man patiko, bet reikėjo tėvams padėti dirbti“, – prisimena ji.

Kai buvo jauna, Bronislava eidavo į šokius, bet ne ten savo būsimą vyrą sutiko. Jų pažinties istorija tikrai ne šiuolaikiška, bet įprasta anais laikais. Anksčiau niekada nematytą vyrą Bronislavai pripiršoį namus atvykęs piršlys. Tiesa, jaunuoliai iškart nesusituokė, dar padraugavo, kad geriau galėtų vienas kitą pažinti.

Džiaugiasi vaikais

Po kurio laiko šeima persikraustė į Lietuvą, Šilutės priemiestyje esančius Pagrynius. Per savo gyvenimą Bronislaba dirbo įvairius darbus.

„Turiu du vaikus – Vytautą ir Algį, ir dukrą Ireną“, – žemaitiškai sako senolė. Ji džiaugiasi, kad visi vaikai geri ir gyvena netoliese bei jai padeda. Ilgaamžė turi ir 10 anūkų bei 6 proanūkius.

Ir nors senolė mažai išeina į lauką, turi daug veiklos namuose: tvarkosi, verda valgyti, skalbiasi, anksčiau megzdavo.
Ji taip pat mėgsta pažiūrėti televizorių – žinias, orų prognozes, paklauso apie įvairius įvykius. Sako, kad jeigu pamato kažką kas nepatinka, iškart išjungia televizorių.

Senolė neišranki ir maistui, valgo viską. Ji išdavė ir savo geros sveikatos receptą. Pasirodo, kiekvieną rytą Bronislava išgeria šaukštelį pačios pasigaminto mišinio iš medaus, citrinos ir česnako.

B.Naujokienė džiaugėsi, kad jos jubiliejus sutapo su atkurtosios Lietuvos šimtmečiu. „Aš myliu Lietuvą, kaip jos nemylėsi“, – sakė senolė.