Vasario 16-ąją šilutiškiai kviečiami į bėgimą, kavines, muziejų, biblioteką ir Kultūros centrą

VASARIO 16_aptarimas_1Iki Vasario 16-osios – Valstybės 100-mečio dienos liko nepilnai trys savaitės. Šilutėje tą dieną bus daug įsimintinų renginių, pritaikytų įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmonėms.

Šilutiškiai kviečiami dalyvauti Prezidentiniame bėgime, fotografuotis prie vienintelės tokios Lietuvoje jos 100-mečiui skirtos instaliacijos, pietauti kavinėse, kur koncertuos įvairūs krašto meno kolektyvai, mažieji – pramogauti ir gimtadienio tortą skanauti Šilutės H.Šojaus muziejuje ir t. t. ir pan.

Dalyvauti gimtadienio renginiuose ir jį švęsti linksmai ir spalvingai kviečiami visi savivaldybės gyventojai, o visos iniciatyvos penktadienį pristatytos Savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje.

Nugalėjo Komunikacijos projektų konkurse

Vieni pirmųjų inicijavę Valstybės 100-mečiui skirtą projektą – Nepriklausomybės akto kopijos kelionę per rajono seniūnijas, šilutiškiai buvo pastebėti ir įvertinti. Tai liudija jau nebe pirmi metai rengiami Komunikacijos projektų apdovanojimai „PR Lapės 2017“.

Ketvirtadienio vakarą Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko šie kasmetiniai Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto organizuojami apdovanojimai, kurių tikslas – įvertinti bei apdovanoti įdomiausius komunikacijos projektus. Dalyvauti konkurse buvo kviečiamos verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir viešojo sektoriaus įstaigos, 2017 metais įgyvendinusios ar tebevykdančios projektus komunikacijos ir ryšių su visuomene srityse.

2017 metais dėl 8 skirtingų kategorijų varžėsi rekordinis kiekis projektų – buvo gauta net 115 paraiškų, kai 2016 m. – tik 40, o 2015 m. – 26.

Šilutės rajono savivaldybė vienintelė iš Lietuvos savivaldybių, konkursui buvo pateikusi du projektus: „Lietuvos Nepriklausomybės akto kopijos kelionė per Šilutės rajono savivaldybės seniūnijas“ ir naujai išleistą knygą „Viliojantis Šilutės kraštas“.

„Nepriklausomybės akto kopijos kelionę per Šilutės rajono savivaldybės seniūnijas“ naujienų portalas „15 min“ atrinko kaip vieną iš 10 geriausių nominacijos „Šimtmečio lapės“ komunikacijos projektų ir pateikė savo portale balsuoti. Specialų prizo nugalėtoją išrinko portalo „15 min“ skaitytojai, balsuodami už jiems labiausiai patikusį projektą. Šilutės projektas nugalėjo: už šilutiškių projektą balsavo net 1327 skaitytojai, antroje vietoje palikę kitą projektą su 646 skaitytojų balsais.

Specialų „15 min“ portalo prizą – fotoalbumą „Amber Lietuva“, kitus prizus ir padėkas už dalyvavimą konkurse priėmė Romualdas Eglinskas, Komunikacijos skyriaus vedėjas, dalyvavęs iškilmėse. Pasak R.Eglinsko, kitose nominacijose nugalėjo tokie „verslo rykliai“, kaip didieji šalies prekybos centrai, tad Šilutė šiame kontekste pasirodė išties įspūdingai.  

Beje, išskirtiniai šilutiškiai tapo ir dar vienu aspektu – Švėkšnoje pernai pastatytas paminklas Kazimierui Steponui Šauliui yra kol kas vienintelis paminklas Nepriklausomybės akto signatarui Lietuvoje.

Bus Prezidentinis bėgimas ir mero košėVASARIO 16_aptarimas

Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė sakė, jog Vasario 16-osios renginiai Šilutėje prasidės 10 val., bendra su visa Lietuva malda. Šilutiškiai kviečiami į katalikų ir evangelikų liuteronų bažnyčias, kur prasmingai susilies su visa Lietuva maldoje.

Valstybės gimtadienis, pasak V.Griškevičienės, švenčiamas aktyviai dalyvaujant kariams, šauliams ir savanoriams. Todėl 11 val. nuo Katalikų bažnyčios iki pat Savivaldybės atžygiuos visų institucijų pareigūnų – Policijos, Priešgaisrinės gelbėjimo ir Valstybės sienos apsaugos tarnybų eisena.

Šilutėje jau prigijo graži tradicija svarbias datas paminėti bėgimais, tad ir Vasario 16-ąją visi norintys galės dalyvauti Prezidentiniame bėgime. Jis skirtas pagerbti visus Lietuvos prezidentus nuo 1918 metų. 11 val. bėgimas startuos prie Prezidento Kazio Griniaus tilto, nuo ten bėgikai pasuks per Pagrynius – K.Griniaus gatve, o apie 11.50 val., nešdami Lietuvos vėliavą finišuos prie Savivaldybės pastato. Pakeliui jie stabtels kitų prezidentų vardais pavadintose stotelėse. Apie 11.30 val. prie Žalgirio tilto prie ištvermingiausiųjų, nubėgusių apie 5 kilometrus, galės prisijungti visi norintys bent trumpai dalyvauti Prezidentiniame bėgime.

Šie metai – Sąjūdžio metai, tad dar svarstoma idėja dar vieną stotelę skirti sąjūdiečiams, gal tuomet ir daugiau jų įsijungtų į bėgimą.      
    
Tikimasi, kad 100-mečio bėgime dalyvaus bent 100 bėgikų. O meras Vytautas Laurinaitis pasižadėjo visus bėgikus ir jiems prijaučiančius pavaišinti tikra lietuviška 100-mečio koše.

Tiesa, pasisotinti visi bus kviečiami tik po to, kai 12 val. kartu su visa Lietuva pakels trispalvę ir sugiedos Lietuvos himną. Tai bus visą Lietuvą suvienijanti ceremonija. Tuo metu bus pagerbtas ir Šilutės kapinėse palaidotas generolas Petras Šniukšta.

Šią ceremoniją papildys ir 12.30 val. per visą Lietuvą nuskambėję bažnyčių varpų dūžiai, į kurių gausmą įsilies ir Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios varpai. Tuo metu bažnyčia bus atidaryta, tad norintieji galės varpų dūžių klausytis po jos skliautais.     

Renginiai KPC, muziejuje ir bibliotekoje

Šilutiškiai tądien kviečiami įdomiai praleisti ir pietų metą – pietauti miesto kavinėse, kur savo programas rodys rajono meno kolektyvai. Penkių miesto kavinių šeimininkai pažadėjo, jog ir jų įstaigos bus šventiškai papuoštos, o jei idėja lankytojams patiks, gali būti, jog ir ateityje kavinėse koncertuos meno kolektyvai.

Neužmiršti ir mažieji šilutiškiai – jie bus laukiami Šilutės H.Šojaus muziejuje, kur šėls su Šilutės teatro aktoriais. Muziejaus kolektyvas suplanavo daugybę įvairių užduočių ir siurprizų, o joms išsekus vaikai bus vaišinami gimtadienio tortu.

Dar iki gimtadienio, vasario 8 d. muziejus lauks ir suaugusiųjų. Čia vyks istorinis seminaras su Klaipėdos universiteto dėstytojais, ir bus atidaryta paroda.   

Pagrindinis šventinis oficialus renginys prasidės Šilutės kultūros ir pramogų centre 14 val. Čia laukiama ir seniūnijų, bendruomenių atstovų, ypač tų, kas dalyvavo Nepriklausmybės Akto kopijos kelionėje, čia pasitiksime ir naująjį „Lietuvininkų vilties“ premijos laureatą. Koncertuos folkloro grupė „Žalvarinis“.

Pasibaigus šiam renginiui visų lauks savo kiemelį jau šventiškai papuošęs Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos kolektyvas. Čia jaukioje aplinkoje skambės eilės, Šilutės meno mokyklos moksleivių atliekami muzikos kūriniai, atėjusieji sušils prie aukuro, bus vaišinami arbata ir bandelėmis. Ir vėl laukiama bent 100 dalyvių, kuriems bus uždėtos originalios apyrankės.     

Jau vasario 15 d. Turgaus aikštėje, šalia Žuvies ženklo bus pastatyta įspūdinga 12 m aukščio ir 26 m ilgio Lietuvos 100-mečiui skirta instaliacija. Tai bus trispalvė, apšviesta konstrukcija, tokio dydžio instaliacijos Lietuvoje dar nėra. Ji čia stovės iki kovo 12-osios, tad visą mėnesį šilutiškiai ir svečiai galės fotografuotis jos fone.

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova Šilutės F.Bajoraičio viešąjai bibliotekai perdavė 100 atvirukų komplektą, kuriuos sukūrė Šilutės vaikai. Jie bus išdalinti visoms kaimų bibliotekoms, ir nuo sausio 22 iki vasario 1 dienos į jas atėję lankytojai galės ant jų užrašyti sveikinimus į užsienius išvykusiems artimiesiems ar draugams. Atvirukai bus išsiųsti savivaldybės lėšomis, ir tai bus lyg ir priminimas emigrantams, jog Šilutė ir artimieji jų neužmiršo ir laukia sugrįžtant.

V.Griškevičienė pastebėjo, jog švęsti ir prisijungti prie viso miesto renginių gali kiekvienas šilutiškis. Viliamasi, jog šilutiškiai net savo namų langus išpuoš įvairiais spalvingais akcentais ar piešiniais, taip irgi prisidėdami prie šventinės nuotaikos kūrimo.

Visų šventinių renginių biudžetas – apie 6000 eurų, dar apie 4000 eurų atsieis šventinis miesto papuošimas.