Vasario 16-oji – su cepelinais, šaškėmis ir iškyla ant ledo

vasario 16  ant rusnes ledoLietuvai minint 96-ąsias Valstybės atkūrimo metines, Prezidentė paskelbė akciją – „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“.

Tuoj Prezidentūros internetiniame puslapyje šalies gyventojai pradėjo rašyti savo idėjas, kas kaip pasitiks valstybės šventę: vienos šeimininkės skelbiasi, kad namie trispalvius desertus keps, kitos – trispalvius šalikus megs, vairuotojai siūlo kraštiečiams vėliavas ant savo automobilių išsikelti ir panašiai.

Tačiau šioje kas dieną vis pilnėjančioje idėjų košėje Šilutės rajono gyventojų nė kruopos įdėtos nerasta.

„Negi renginių organizatorių idėjos išseko?“, – susimąstėme. Greitai sužinome: Usėnuose ir Rusnėje vyksiančių Lietuvos valstybės atkūrimo šventės idėjos – vienos iš išskirtiniausių, tačiau jų generuotojai kuklinasi jas registruoti ir reklamuoti. Mat, tai – ne „valdiški“, nekomerciniai renginiai.

Usėnuose šventės išvakarėse – vasario 15 dieną jau gal penktą kartą oras kais nuo karštų cepelinų, kuriuos susibūrusios draugėn virs vietinės moterys.

„Manome, kad cepelinai – lietuviškas patiekalas ir tinka Valstybės atkūrimo metinėms. Džiaugiamės, kad kasmet į šį renginį susirenka vis daugiau žmonių“, – sako viena iš renginio organizatorių Aldona Rauktienė.

Be darbo neliks ir Usėnų moterų vyrai bei svečiai – jie suks smegenis, kaip varžovą nugalėti ir pergalę išpešti šaškių varžybose, vyksiančiose kaimo seniūnijos salėje.

Tradicija tampa ir jau ketvirtus metus vyksiantis Lietuvos valstybingumo minėjimas ant ledo Rusnėje. Sujungusios organizacines jėgas, Rusnės ir Šyšos kaimo bendruomenės kviečia kraštiečius atvykti su draugais, šeimomis, užkandžių įsidėti, arbatos šiltos į termosą įsipilti.

„Prieš Rusnės tiltą sukite į kairę – susitiksime ant paplūdimio ledo. Bus linksma ir saugu“, – pasivaikščiojimo ant ledo bijančiuosius ramina bendruomenės pirmininkas Raimondas Plikšnys.

12 valandą susirinkusieji pagerbs iškeliamą trispalvę, giedos Lietuvos himną. Sušalę galės prie laužo pasišildyti, mažyliai krykštaus su rogutėmis ar pačiūžomis čiuožinėdami ant ledo. Organizatoriai susirinkusiesiems dovanos ledo ritulio varžybas, kuriose rungsis 4 komandos.

„Tiesiog patys sau, šeimoms, draugams padarysime šventę, draugišką pasibuvimą ir pasidžiaugsime Valstybės atkūrimu“, – sako rusniškiai.

Kaip minės valstybės šventę, Prezidentūros tinklapyje pasigyrė ir mūsų kaimynai pagėgiškiai. Jie organizuoja akciją „O širdyje gražiausios spalvos trys“. Kultūros centre bus paroda, kurioje norintys dalyvauti turės atnešti trijų spalvų – geltonos, žalios ir raudonos – kompoziciją, sukurtą iš bet kokių pačių netikėčiausių daiktų.

Paskatinus usėniškius ir rusniškius nusiųsti savo išradingas šventės minėjimo idėjas adresu vasario16@lrp.lt ir taip įregistruoti Prezidentūros svetainėje www.lrp.lt, jie sakė pabandysią tai padaryti. Galbūt jų šventimas bus pripažintas kaip originaliausias ir Vasario 16-ąją pati Prezidentė padovanos Lietuvos trispalvę?..