Vasaros atostogos: pasirinkimas platus, galima ir sutaupyti

stovyklosMokslo metų pabaiga ne tik vaikų atostogų pradžia, bet ir didelis galvos skausmas dirbantiems tėvams, kurie turi organizuoti savo vaikui saugų ir turiningą laisvalaikį, o patys eiti į darbus. Internetas lūžta nuo įvairiausių pasiūlymų, kur kiekvienas vaikas kartu su tėvais gali išsirinkti stovyklą pagal pomėgius ir finansines galimybes. Tik kainos jų nevisiems tėvams yra įkandamos, juolab, kad šiemet poilsis stovyklose pabrango dar apie 10 proc. Tačiau yra galimybė išleisti vaikus į stovyklą net su 30 proc. nuolaida, o vaikams iš socialiai remtinų šeimų bei turintiems negalią – 95 proc. nuolaida.
Vasaros stovyklų pasiūla didžiulė

Vaikų stovyklų pasiūla šiais metais yra didžiulė. Internetinė erdvė lūžta nuo įvairių pasiūlymų kur būtų galima tėvams išleisti pailsėti savo vaikus. Kiekvienas vaikas gali pasirinkti stovyklą pagal savo pomėgius ir pageidaujamą laiką, kur ne tik smagiai pailsės, susiras naujų draugų, bet ir lavins jau turimus ar atras naujus talentus. Stovyklas galima rinktis pagal tai ar atžala joje ir miegos, ar tik praleis darbo dieną.

 

Dienos stovyklas Šilutės mieste organizuoja mokyklos, sporto klubai, vaikų žaidimų kambarys. Savaitės trukmės ir ilgesnes stovyklas organizuoja šokių klubai, Šaulių sąjunga bei religinės bendruomenės. Vienos stovyklos priima vaikus pailsėti tik už simbolinį mokestį, kitos kainuoja ir ne vieną šimtą eurų. Kai kurios stovyklos vyksta tik kelias dienas, kitos veikia ir visą vasarą.

Dabar jau aišku, kad tie, kas norėtų pataupyti ir neišleisti didelių pinigų vaiko atostogoms, apie tai turėjo pagalvoti iš anksto. Nes pradedant vaikų poilsiu rūpintis paskutinę minutę vietų į stovyklas, kurios yra palyginus nebrangios, jau nebėra. Vietų jau nebėra arba beveik nebeliko paauglių ir jaunesnių vaikų ypač didelio populiarumo sulaukusiose robotikos, vandenlenčių, jėgos aitvarų ir burlenčių užsiėmimus siūlančiose stovyklose.

Mūsų mieste populiarios ir sporto klubuose organizuojamos stovyklos. Šilutėje į dienos stovyklas visus norinčius kviečia sporto klubai „Atėnė“ ir „Oazis“ bei vaikų žaidimų kambarys „Kukulis“. Kainos labai įvairios: už vieną dieną, vaiko praleistą stovykloje, tėvams teks sumokėti nuo 7,90 iki 15 eurų. Į kainą įskaičiuotas maitinimas stovykloje bei įvairūs užsiėmimai. Tėveliai netgi gali rintis ar leisti vaiką tik į bendraamžių grupę, ar į bendrą, kurioje bus įvairaus amžiaus vaikai.

Poilsį remia ir Savivaldybė

Socialiai remtinų šeimų atžalų vasaros poilsį kasmet remia ir rajono savivaldybė, taip pat Šilutės – Švedijos miesto Ljungby bendradarbiavimo draugija, kuriai vadovauja Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ir Raudonojo Kryžiaus draugija. A. Šimelionis sako, jog kaip ir kasmet, parama vaikų poilsiui bus. Jau birželio 22 dieną 30 vaikų iš visų Šilutės rajono seniūnijų išvyks pailsėti į Palangos „Raganės“ stovyklą, o rugpjūčio 10-ąją poilsiauti pradės dar apie 30 vaikų. Kurių šeimų vaikams bus suteiktas visiškas ar dalinis finansavimas, atrenka socialiniai darbuotojai. Liepos 20 dieną dar 10 neįgalių vaikų kartu su lydinčiais asmenimis išvyks pailsėti į stovyklą Giruliuose „Pasaka“.

Vedėjas pabrėžė, jog šiemet 7 dienų stovykla kainuoja 161 eurą, o 10 dienų – 230 eurų, stovyklos pabrango 10 proc.

Norintys gali ir daug sutaupyti

Lietuvos Respublikos ir Europos socialinio fondo lėšomis nuo 2016 m. rugpjūčio visoje šalyje vykdomas projektas „Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk. (TAPK 2)“, kuris vyks iki 2021-ųjų balandžio. Projekto tikslas – plėtoti vaikų neformaliojo švietimo veiklas ir didinti tokio švietimo prieinamumą 7-18 m. (ir 7-21 m. neįgaliems vaikams) amžiaus mokiniams visoje Lietuvoje. Visi norintys gali pasinaudoti šio projekto pasiūlymais ir tinklapyje www.tapk.lt rasti ir išsirinkti stovyklą pagal savo poreikius ir gyvenamąją vietą. Pasinaudojus šio projekto galimybėmis galima gauti net iki 30 proc. nuolaidą poilsiui, o neįgaliems, gausių šeimynų, socialiai remiamų šeimų vaikams ir imigrantų vaikams bus apmokama 95 proc. poilsio pasirinktoje stovykloje kainos.