Vasaros pradžios šventėje linksminosi Balčių kaimo žmonės

balciu svente krepsinisKasmet seniūnijų vasaros švenčių maratoną pradedantys Vainuto seniūnijos Balčių kaimo žmonės neuždelsė ir šiemet į savąją šventę „Birželis – vasaros pradžia“ susirinko birželio pradžioje.

Šventės iniciatoriai – bendruomenės „Kivylių žiburiai“ nariai savaitę iki šventės plušėjo išsijuosę: jiems teko ne tik sustyguoti visus šventės niuansus, apgalvoti dovanas, bet ir tradiciškai išrinkti „pačias pačiausias” sodybas.

Apdovanoti grožio kūrėjaibalciu svente zirgai

Šventės dieną surengtas krepšinio varžybas 3×3 laimėjo „Euro“ komanda, jiems prizą įsteigė Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus.

Į žirgų konkūrų varžybas Balčiuose raiteliai su savo ristūnais suvažiuoja iš visos Lietuvos:  Viešvilės, Jurbarko, Šilutės, Klaipėdos, Tauragės ir kt. Gražuoliai žirgai ir šiemet žavėjo balčiškius ir svečius įveikdami įvairias kliūtis.

Pirmoji šventės dalyvius pasveikino bendruomenės pirmininkė Kristina Užpelkienė. Ji pasidžiaugė, kad apylinkės žmonės vėl susibūrė į gražuolės vasaros sutikimą ir kvietė, kol dienos dar ilgos, kol „basa vasara nenubėgo parugėm gelsvom, padainuoti, pasiūbuoti ir kartu pabūti”, pasiklausyti vienas kito ir pasidžiaugti vienas kito buvimu šalia.

Vienas po kito į sceną lipo ir šventės dalyvius sveikino atvykęs gausus būrys politikų, visi kaimui linkėjo klestėti ir dalyvauti dar ne viename projekte.

Vainuto seniūnas V.Mockus supažindino su gražiausių apylinkės sodybų šeimininkais. Šiemet išrinktos E.Žygaitienės, R.Bučinskienės ir E.Venckaus sodybos bei daugiabutis Tvenkinio g. Grožio kūrėjams skirtos bendruomenės dovanos.

balciu svente ziurovaiVisgi nepralenkiami ir daugiausia investicijų į savo aplinkos grožio kūrimą įdėję yra R.A.Oželiai ir D.A.Mauricai.„Mūsų bendruomenę garsina jau kas antra išpuoselėta sodyba“, – džiaugėsi K.Užpelkienė.

Padėkota seniūnaičiui ir rėmėjams

„Kivylių žiburių“ nariai savo patalpose jau kepa senovišką duoną, verslumo ėmėsi A.Sudeikis. „Šiandien mes jau ją turime bendruomenėje – pačių keptą, raikytą, kaip žemės Komunija – vienijančią mus duoną“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.
Padėkos raštą K.Užpelkienė įteikė seniūnaičiui J.Sudeikiui. “Kokia mūsų bendruomenė būtų be seniūnaičio J.Sudeikio? Jis nuolat rūpinasi ūkiniais reikalais bendruomenėje”, – kalbėjo pirmininkė.

Pirmininkė dėkojo daugeliui rėmėjų, vietos ūkininkų, kurių paramą ji jaučia kasdien. Štai draudimo bendrovė – B.Balandytės įmonė – metams apdraudė šiemetinius abiturientus draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

Šventėje koncertavo Norkaičių ansamblis „Tango plius” ir grupė MIX, o jos pabaigoje Balčių padangę nušvietė fejerverkai.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!