Vasaros švenčių maratoną atidarė „Sveika, vasara!“ Balčiuose

Pirmąjį birželio savaitgalį tradiciškai nuaidėjo šventė „Sveika, vasara!“ Vainuto seniūnijos Balčių kaime. Vasaros švenčių maratoną pradėjusi bendruomenė „Balčiuva“ estafetę perdavė kitoms bendruomenėms.Pirmąjį birželio savaitgalį tradiciškai nuaidėjo šventė „Sveika, vasara!“ Vainuto seniūnijos Balčių kaime. Vasaros švenčių maratoną pradėjusi bendruomenė „Balčiuva“ estafetę perdavė kitoms bendruomenėms.

Susirinkusieji negailėjo plojimų šokėjams ir dainininkams.

Daug metų rengiamoje šventėje pagerbtos naujagimių susilaukusios šeimos, o sportuoti ir linksmintis galėjo visi, kas netingėjo.

Į sceną pakviesti svečiai, rajono ir seniūnijos vadovai, rajono ir seniūnijos ansambliai.

Nuo pat ryto prie kaimo bendruomenės „Balčiuva“ namų skambėjo muzika, vyko baigiamieji pasiruošimo darbai, aikštelėje treniravosi jaunieji krepšininkai, o vaikučiai nekantriai laukė statomo batuto.

Vidudienį prasidėjo krepšinio 3×3 varžybos. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nepralenkiama buvo komanda iš Žygaičių seniūnijos „Vilius ir Ko“, II vieta atiteko pusbrolių Gečų komandai, kurie išsiskyrė originaliais marškinėliais su užrašu „Gečai“, III vietą iškovojo „Trimeris“. Visiems jiems vėliau scenoje buvo įteikti Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus prizai, o bendruomenės tarybos prizas teko ir komandai „Šokantys pingvinai“. Vėliau tinklinio aikštelėje varžėsi komandos dėl ūkininkų Virginijos ir Gedimino Krakių įsteigto prizo, kuris atiteko „Balčiuvai“. Jėgas išbandė ir virvę traukę galiūnai.

Vakare vykusią oficialiąją šventės dalį pradėjo kaimo moterų ansamblis „Balčia“, vadovaujama Onutės Vindžigelskienės. Sveikinimo žodį tarė bendruomenės pirmininkė Genė Gofmanienė. Ant scenos buvo pakviesti ir atvykę svečiai: meras Vytautas Laurinaitis, Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Lina Balčiauskienė ir politikė Vaida Pocė. Kartu su linkėjimais jie įteikė ir dovanas bendruomenei.

Šventės dalyvius džiugino Švėkšnos „Šalnos“ šokėjai, dainavo Vainuto kolektyvas „Vainuta“, Edita iš Šilalės ir Nerijus iš Tauragės. Atsidėkodama kolektyvams, pirmininkė svečiams įteikė Karolinos ir Ovidijaus dovanas.

Šventės metu, kaip ir kasmet, apdovanotos šeimos, per pastaruosius metus susilaukusios atžalų. Deja, gandrai nenoriai suko į mūsų bendruomenę, todėl per metus ją papildė tik trys gyventojai: Abigailė, Rojus ir Rokas.

Šventės dalyviai buvo kviečiami pasivaišinti naminiu sūriu, kepta duona, putojančios giros stikline, rūkyta žuvimi ir garuojančiu plovu. Vakaro pabaigoje gyvenvietę nušvietė fejerverkai, kuriuos dovanojo Rimantas Murauskas.

Bendruomenės taryba dėkinga gausiam būriui rėmėjų, kurie prisidėjo ruošiant šventę ir visiems svečiams.