Vasaros šventės tradiciją atgaivino Lazduonėnai

Lazduonenu svnte 2Prieš savaitę šventę ant Lazduonėnų piliakalnio surengę šio ir aplinkinių kaimų žmonės dar ir dabar gyvena jos atsiminimais.
Lazduonenu svente 1
Lazduonėnų piliakalnis Vainuto seniūnijoje – vienintelis, ir vietiniai pagrįstai didžiuojasi, jog savo apylinkėje turi tokią istorinę vietą, tinkančią įvairiems renginiams. Prieš keletą metų ant piliakalnio rengtos kasmetinės vasaros šventės pastaruoju metu buvo nutrūkusios. Bet šiemet, kuomet aktyviausi apylinkės žmonės susirinko seniūnaičių rinkimams, Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus pasiūlė ir vėl atgaivinti tradiciją.

Pasitarę su šio krašto renginių organizatoriais – Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro kultūrininkais, lazduonėniškiai ilgai nedelsė – ėmėsi organizacinių darbų. Talkinti suskubo ir seniūnija: jos darbininkai nupjovė žolę ant piliakalnio, tvarkė kelią, atvežė suolus.

Šventei pasirinkę penktadienį Lazduonėnų ir aplinkinių Skiržemės, Galnės, Gorainių, Bikavėnų, Balčių kaimų žmonės ant piliakalnio rinkosi anksti – dar prieš vidurdienį. Birbynės muzika atlydėjo atnešamą šventinę ugnį ir duoną, kuriuos – kaip šviesos, šilumos ir bendruomeniškumo simbolius nešė seniūnas V.Mockus ir Lazduonėnų seniūnaitė Renata Lukočienė. Maži duonos kepalėliai, kaip gerumo simbolis, tądien išdalinti visiems šventės dalyviams.

Lazduonenu svente 3Seniūnaitė dėkojo savojo kaimo žmonėms už nuoširdumą ir pagalbą sprendžiant įvairias vietos problemas, dovanėles įteikė Eleonorai ir Petrui Gečams, Ritai Kuliešėnei. Seniūnaitės krepšys buvo pilnas prizų, tad buvo ir įvairiausių rungčių, kurių laimėtojams jie ir išdalinti. Susirinkusieji dalyviai šaudė iš lanko, skrido prieš vėją, bandė kuo toliau nusviesti batą.

V.Mockus ragino sodiečius išsaugoti savo šventės tradiciją ir kasmet šiuo laiku susirinkti ant savojo piliakalnio pabendrauti, pasilinksminti.

Lazduonėniškių šventę vedė kultūrinės veiklos vadybininkė Nijolė Stanelienė, į ją užsuko ir rajono savivaldybės vadovai, Vainuto klebonas Dainoras Židackas. Jie pasidžiaugė vietinių iniciatyva kuriant savo tradicijas ir linkėjo gerai pasilinksminti.
Renginyje dalyvavo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvas „Vainuta“ su vadove Loreta Mieliulyte, centro muzikantai, kaimynų – Gorainių kaimo moterų ansamblis, kuriam vadovauja Kazys Budrys. Buvo ir šokių, ir dainų, suliepsnojo ir laužas.