„Vasiukai“, „saldi pasaka“ ar reali iniciatyva?

DSPORTO RAMOGASC 0091 2Vakar rajono Tarybos posėdyje rajono politikai turėjo apsispręsti,  steigti dar vieną viešąją įstaigą – Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centrą ar ne. Tačiau posėdžio pradžioje paaiškėjo, kad šis klausimas išbrauktas iš darbotvarkės.

Steigti tokį centrą pasiūlė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Arvydas Jakas. Jis, kaip ir mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, jau 6 metai nepraranda vilties, kad Šilutėje atsiras sporto ir pramogų kompleksas su vandens baseinu, sporto ir pramogų aikšte, sveikatingumo centru, sunkiosios ir lengvosios atletikos treniruočių salėmis.

Idėjai įgyvendinti ketinama pritraukti privačias ir ES paramos fondų lėšas.

Vis dėlto rajono Taryboje yra politikų, kurie tokias iniciatyvas vadina Ostapo Benderio „Vasiukais“ ar tiesiog „saldžia pasaka“…

Apsisprendė dėl vietos

Akivaizdu, kad rajono valdančioji dauguma ir Savivaldybės vadovybė jau tvirtai apsisprendė Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centrą kurti Stadiono gatvėje, prie Šilutės stadiono, ir jau nebekalba apie tokio centro įrengimą buvusiame Baldų gamyklos sporto komplekse, Rusnės gatvėje.

A.Jakas savo vadovaujamame komitete ir Socialinių reikalų komitete pristatė sprendimo projektą dėl viešosios įstaigos Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centro steigimo. Šios įstaigos dalininkais turėtų būti Šilutės rajono savivaldybė ir UAB „AV Force“.

A.Jakas sakė, kad bendrovė „AV Force“ yra Danijos verslininkų, kurie sutinka investuoti Šilutėje į sporto ir sveikatingumo paskirties objekto statybą, turi patirties projektuoti ir įgyvendinti ES paramos projektus A++ kategorijos statiniams (tai vadinamieji pasyvūs statiniai, kurių komunaliniams poreikiams reikia mažiausiai išorinių energetinių šaltinių; jie naudoja saulės, geoterminę energiją).

Prašo minimalaus atlyginimo

Pasak A.Jako, UAB „AV Force“ sutartimi įsipareigoja naujai įkurtoje viešojoje įstaigoje finansuoti Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centro techninio projektavimo darbus (investicija sieks apie 1,5 mln. Lt) ir rasti projekto įgyvendinimui ES paramos lėšų.

A.Jako žodžiais tariant, A++ kategorijos statiniams ES paramos fonduose suteikiama finansavimo pirmumo teisė.

Iš Savivaldybės šiame Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centro kūrimo etape prašoma tik tapti steigiamos viešosios įstaigos dalininku su 100 Lt dalininko įnašu ir finansuoti viešosios įstaigos 1 darbuotojo etatą (mokėti minimalų atlyginimą).

Jeigu nieko nedarysi – nieko ir neturėsi

Ekonomikos ir finansų komitete A.Jako iniciatyva Savivaldybei tapti naujos viešosios įstaigos steigėja ir pradėti turizmo, sporto ir pramogų centro kūrimą konkrečiais darbais, praslydo palyginti taikiai, be aštresnių diskusijų.

Socialinių reikalų komitete pristatytą sprendimo projektą valstiečių -žaliųjų politikas Juozas Sauspreškis pavadino „saldžiu sapnu“ – niekad neišsipildysiančia svajone.SPORT PRAMOG 1

Laisvoji, nepartinė politikė Stasė Skutulienė sakė, kad viešųjų įstaigų prisisteigusi ir neįgyvendinamų projektų prisikūrusi Šilutės savivaldybė greit bus paskelbta nebemokia – tokia, kokią ministras pirmininkas A.Butkevičius pavadino Vilniaus savivaldybę.

Rajono merės Daivos Žebelienės bendražygiui, buvusiam tvarkiečiui, dabar laisvam politikui Vladui Kainovaičiui, nors ir neprieštaraujančiam naujos įstaigos steigimui ir galimoms statyboms, tai pat išsprūdo taiklus idėjos apibūdinimas: „Vasiukai“.

Tokios politikų kalbos suerzino A.Jaką, kuris dar 2007 m. kovo mėnesį, eidamas mero pareigas, rajono Tarybai pristatė sprendimo projektą dėl sporto ir pramogų centro statybos politinio apsisprendimo. Tuomet politikams apsispręsti sutrukdė priartėję savivaldos rinkimai – nenorėta, kad iniciatyva būtų įvertinta kaip savireklamos triukas.

Dabar A.Jakas kaltina buvusio mero Virgilijaus Pozingio valdančiąją koaliciją ir jo bendražygius, kad jie per 5 metus dėl Sporto ir pramogų komplekso atsiradimo nepadarė nieko.

Priekaištaujantiems, jog neturint lėšų nėra ko svajoti apie poros dešimčių milijonų litų vertės statybas, A.Jakas atsakė, jog reikia ne milijonų, bet noro ką nors daryti. Jo nuomone, tik dirbant bus pasiektas rezultatas.

Socialinių reikalų komitetas, kaip ir Ekonomikos bei finansų komitetas, pritarė, kad naujos viešosios įstaigos steigimo klausimas būtų svarstomas rajono Taryboje.

J.Žiemys pateikė kitokį pasiūlymą

Iki rajono Tarybos posėdžio vyko įvairios diskusijos apie būsimą turizmo, sporto ir pramogų centrą.

Išplėstiniame Sporto tarybos posėdyje statybos darbų ekspertas, kadaise buvęs rajono politikas ir rajono Tarybos Ekonomikos bei finansų komiteto pirmininkas Juozas Žiemys išsakė kitokią minėto centro kūrimo viziją, kardinaliai priešingą dabartinės valdžios idėjoms.

Jis siūlė nestatyti didžiulio „monstro“, o visas planuojamas centro dalis – baseiną, SPA, treniruočių sales – įrengti jau turimuose Savivaldybei priklausančiuose įvairiuose pastatuose, juos perstačius ar rekonstravus.

J.Žiemio nuomone, tokiems smulkesniems objektams, kainuojantiems po kelis milijonus litų, būtų daug lengviau gauti ES finansavimą ir lengviau pastatyti. Be to, viešosios įstaigos bankroto atveju mažesnius objektus Savivaldybei būtų daug lengviau parduoti ar pakeisti jų paskirtį.

Tačiau į J.Žiemio siūlymus niekas nesureagavo.

Gavo sporto vadovų pritarimą

Antradienį A.Jakas į pokalbį buvo pakvietęs rajono sporto įstaigų vadovus bei atskirų sporto šakų trenerius. Jų paprašė papasakoti apie turimas treniruočių patalpas, jų būklę.

VšĮ „Šilutės krepšinis“ direktorius Arūnas Pupšys kalbėjo, kad dabartinė krepšinio salė netinkama varžyboms organizuoti. Atsarginių žaidėjų suoleliai yra per arti aikštelės – sėdinčių sportininkų kojos siekia aikštelės ribą, galimos traumos.

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis guodėsi, kad moksleivių treniruotėms dažnai tenka nuomotis kitų mokyklų sporto sales. Jis piktinosi, kad nors visos mokyklos išlaikomos iš rajono biudžeto, Sporto mokyklai už vaikų treniruotes kitose mokyklose tenka mokėti komunalinius mokesčius. Susidaro vaizdas, kad iš vienos Savivaldybės kišenės pinigai dedami į kitą jos kišenę.

A.Lileikio nuomone, Sporto mokyklos auklėtiniams būtų didelis paskatinimas, jeigu jie galėtų bent vieną kartą per savaitę pasinaudoti būsimo sporto komplekso baseinu.

Sunkiosios atletikos trenerių susirinkime nebuvo, bet jų vardu kalbėję kiti treneriai sakė, kad sunkiaatlečių salė įrengta buvusiame daugiabučio namo  koridoriuje, toje salėje trūksta vietos – sportininkai svarmenis kilnoja vienas per kitą, galimos traumos.

Bokso treneris Vincas Murauskas kalbėjo, kad ir jo sportininkai treniruojasi netinkamoje salėje. Ringas – per arti sienos, aukštesniems sportininkams yra pavojus susižeisti galvas.

Irkluotojų trenerė Bronė Bartušienė kalbėjo, kad žiemą vaikai treniruojasi labai prastomis sąlygomis, todėl ir irkluotojams reikėtų treniruoklių salės.

Visi rajono sporto organizatoriai pritarė idėjai statyti naują Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centrą Stadiono gatvėje. Jie svarstė, kaip būtų galima geriau organizuoti viešojo transporto paslaugas šoje miesto dalyje, sakė, kad tiltelis per Šyšą turėtų būti paaukštintas, nes potvynio vanduo dabartinį tiltelį skandina.

Sporto įstaigų vadovai ir treneriai įpareigoti pateikti pageidavimus, kokių patalpų jiems reikėtų būsimame centre.
Tačiau vakar rajono Taryba net nesvarstė, kad būtų steigiama nauja viešoji įstaiga – Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centras.

A.Jako nuomone, jeigu politikai šią savaitę būtų pritarę steigti tokią viešąją įstaigą, tai apie spalio 1 dieną ji jau būtų pradėjusi veikti.