Važiavimą į evangelikų liuteronų parapijos teritoriją ribos ženklas

evangeliku keliukasNetrukus vairuotojai, mėgstantys automobiliais įsukti į Šilutės evangelikų liuteronų parapijai priklausančią teritoriją, to daryti nebegalės – kelią jiems užtvers čia pastatytas ženklas.

Uždrausti įvažiuoti ir sukiotis automobiliais po parapijai priklausančią teritoriją paprašė evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis, mat tokie vairuotojai kelia rimtą grėsmę čia globojamiems vaikams.

Saugaus eismo komisijos posėdyje dalyvavęs R.Šemeklis išsakė ir savo, ir evengelikų liuteronų parapijos labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ darbuotojų nuomonę.

Pasak R.Šemeklio, K.Kalinausko ir Vilų gatvių sankryžoje esantis įvažiavimas į evangelikų liuteronų parapijos teritoriją – tai įvažiavimas į privačią teritoriją. Parapijos pastate veikia „Šilutės Sandoros“ globojamų vaikų centras, kuriame kasdien susirenka kelios dešimtys pradinukų ir kiek vyresnių vaikų iš vargingai gyvenančių šeimų. Mažamečiai neretai žaidžia kieme ir jų saugumui didelį pavojų kelia į teritoriją nuolat įvažiuojantys ir čia besisukiojantys automobiliai.

Be to, nemažai vairuotojų savo mašinas net kelioms valandoms palieka tiesiog įvažiavime į parapijos teritoriją. O į teritoriją vedantis keliukas yra toks siauras, kad kiti į parapijos namus atvažiuojantys darbuotojai, čia patekti norintys svečiai priversti sukti tiesiog per žolyną.

Dar blogiau būna, kai prireikia atvažiuoti šiukšliavežėms. O kas būtų, jei parapijos namuose staiga kiltų gaisras ir prireiktų privažiuoti ugiagesių autocisternoms, kunigas R.Šemeklis iš viso nesiima spėlioti.

„Nesinori kiekvienam vairuotojui aiškinti situacijos ir prašinėti čia nestovėti. Be to, ir paprašytas neretas atsako, kad stovėti draudžiančių ženklų čia juk nėra“, – sakė R.Šemeklis.

Todėl parapija prašė komisijos leidimo prie įvažiavimo į parapijos teritoriją pastatyti čia įvažiuoti draudžiantį ženklą. Tokį ženklą parapijai teks statyti savo lėšomis, tai atsieis apie 200 litų, bet parapijiečiai dėl to neprieštarauja.

Taigi į šį keliuką įsukti pamėgę vairuotojai nuo šiol turės būti atidesni, nes nevykdantiems ženklo reikalavimų gali tekti pakratyti piniginę.