Važiuoti automagistralėse ir greitkeliuose jau galima greičiau

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) informuoja, kad nuo balandžio 1 d. prasideda vasarinių padangų sezonas, didėja maksimalus leistinas greitis magistralėse ir greitkeliuose.

Nuo balandžio 1-osios automagistralėse galima važiuoti ne didesniu, nei 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu, nei 120 km/val. greičiu.

Nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Vairuotojai, kurie važinėja tokiomis padangomis, privalo jas pasikeisti iki balandžio 10 d. Šiltuoju laikotarpiu rekomenduojamos vasarinės padangos. Prieš pradedant eksploatuoti šias padangas, būtina patikrinti jų protektoriaus gylį: minimali gylio riba – 1,6 mm, tačiau patariama rinktis padangas, kurių protektorius būtų 3-4 mm. Tai užtikrins, kad važiuojant per lietų automobilis netaps nevaldomas ir nepradės slysti.

Taip pat primename, kad nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas, mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

Dar vienas sezoninis pasikeitimas – magistralėse ir greitkeliuose didėja maksimalus leistinas greitis. Lengvaisiais ir krovininiais automobiliais, kurių didžiausia leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu. Greitis kituose keliuose su asfalto arba betono danga nesikeičia – išlieka 90 km/val. Kituose keliuose leistinas greitis taip pat išlieka nepakitęs – 70 km/val.

Pradedantieji vairuotojai (turintys iki 2 m. vairavimo stažą) magistralėse gali važiuoti 100 km/val., greitkeliuose – 90 km/val. o keliuose su asfalto ar betono danga – 80 km/val. greičiu.
Nors automagistralėse ir greitkeliuose maksimalus leistinas greitis didėja, tačiau visada svarbu pasirinkti saugų greitį, kuris būna mažesnis už leistiną maksimalų. Vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą.