VDI ir VSAT bendradarbiavimas pasiteisino

Siekiant užkirsti kelią nelegaliam darbui transporto sektoriuje, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) vykdė neplaninę akciją kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

2022 m. balandžio 16 d. VDI Vilniaus skyriaus bei VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai Šalčininkų pasienio kontrolės poste bendrai tikrino krovininio transporto priemonių vairuotojus. Patikrinta 12 Lietuvos įmonių vairuotojų ir tik 2 iš jų įdarbinti nepažeidžiant įdarbinimo tvarkų. VDI pradėjo tyrimus: 3 atvejai dėl nelegalaus darbo; 8 – dėl Lietuvoje dirbančių užsieniečių (LDU) pranešimo nepateikimo; 1 – kai vairuotojas dirbo nemokamų atostogų metu.

Taip pat nustatyta, jog dvi įmonės jau yra baustos už nelegalų darbą, tačiau iš klaidų nepasimokė. Tokios priemonės pasiteisino ir bus atliekamos ateityje.

VDI primena: darbdavys arba įmonė, į kurią užsienietis atsiunčiamas laikinai dirbti, informaciją apie įdarbintą užsienietį teikia VDI ir Užimtumo tarnybai per Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinę sistemą nustatyta tvarka. Darbdavys, įdarbinęs užsienietį, privalo užpildyti LDU pranešimą ir pateikti per EDAS ne vėliau, kaip likus vienai darbo dienai iki įdarbinimo dienos.