Vėjas parodė seną problemą – nusenę gluosniai kelia pavojų

gluosnis nulauztas pradinePraėjusią savaitę Pamaryje ūžavę vėjai neatrodė labai smarkūs, tačiau jie aplaužė ir Šilutės parko medžius, ir išplėšė didžiulę šaką iš gluosnio, augančio buvusios Šilutės pradinės mokyklos kieme.

Laimei, pradinukai atostogauja ir lūžtant šakai kieme nelakstė. Medžio atplaiša nekliudė ir nė vieno praeivio, nors užkrito tiesiai ant pėsčiųjų takelio.

Beje, Šilutė jau turėjo skaudžią pamoką, prie ko priveda medžių nepriežiūra – prieš keletą metų Lietuvininkų gatvėje vėjo nulaužtas klevas mirtinai sužalojo praeivę.

Kitą dieną seniūnija pasirūpino, kad komunalininkai šaką supjaustytų ir pašalintų nuo tako. Seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas pripažįsta, kad seni, labai išsišakoję gluosniai, augantys palei Pamario pagrindinės mokyklos stadioną ir netoli pradinės mokyklos, tikrai kelia pavojų praeiviams.gluosnis nulauztas pradine 4

Prieš keliolika metų viena eilė guosnių buvo “plikai” nugenėti, bet šakos greitai ataugo, išsikerojo ir dabar stiprūs vėjai jas bet kada gali išlaužti. A.Ivanauskas mano, kad kai kurių gluosnių net genėti nebebūtų verta, nes jie – išlaužyti, jų kamienai – kiauri, išpuvę.

Tačiau spręsti šių medžių likimą turi speciali želdinių būklę vertinanti komisija. Vasarą specialistus surinkti sudėtinga, be to, medžiai – žaliuoja, todėl jie bus apžiūrėti baigiantis vegetacijai – rudenį.

Neužteks vien želdinių specialistų nuomonės, nes teritorija, kurioje auga senieji gluosniai, yra saugomoje kultūros paveldo zonoje. Todėl nusprendžiant gluosnių likimą reikės pasikviesti ir paveldo specialistus iš Klaipėdos. Jie nurodys, kiek gluosnių teks išpjauti, kiek – nugenėti.

Vieno medžio pašalinimas kainuoja apie 400 Lt, genėjimas – apie 70 Lt.