Vėjo eibės Pamaryje, arba skūpas moka du kartus

20160203 1310291Trečiadienį visoje Lietuvoje siautusi vėtra neaplenkė ir Šilutės. Vėjas apgadino daugiabučio stogą Šilutėje, ant gyvenamojo namo užvertė seną medį Saugų seniūnijos Petrelių kaime, išverstu medžiu užtvėrė eismą Švėkšnos seniūnijos Pavilnučių kaime.

Stipriausias vėjas buvo tarp 13 ir 14 valandos, Šilutės hidrometeorologijos stoties vyresniosios stebėtojos Onos Bubulienės duomenimis, tuomet jo greitis siekė 24 metrus per sekundę. Vėliau vėjas šiek tiek silpo, bet smarkūs jo gūsiai išliko iki pat vakaro.  

Plytos krito ant šaligatvio

Trečiadienį prieš pietus „Šilutės naujienų“ redakcijai paskambino šilutiškis Antanas, gyvenantis Tilžės gatvėje. Jis su nerimu guodėsi, kad vėjas nuplėšė skardą nuo daugiabučio namo stogo ir išvertė kelias sienos viršūnės – parapeto – plytas. Plytos sukrito bemaž ant šaligatvio – gerai, kad tuo metu čia nėjo žmonės. Be to, vyrą ne juokais išgąsdino vėjo blaškomos skardos gabalai – ir jie galėjo sužeisti žmones.

Vyras piktinosi, kad stogo parapetą vos prieš pusmetį tvarkė ir skardino namo prižiūrėtojų UAB „Šilutės būstas“ samdytos bendrovės „Mano būstas“ meistrai, tad Antanas su kaimynais tik trumpai tesidžiaugė sutvarkytu stogu. Šilutiškio nuomone, minėtos bendrovės meistrai pagailėjo cemento plytoms sutvirtinti.

Parapetą remontuos už gyventojų pinigusTIZES 5 2

Kai atvažiavome į incidento vietą, sukritusios plytos ir skarda tikrai rodė, kad čia būta pavojaus. Nuo kraigo atplyšusios plytos tikrai galėjo stipriai sužaloti šaligatviu einančius žmones ar į tame pačiame name esančią užkandinę sukančius klientus.

Dar nebaigus pokalbio su Antanu, į nelaimės vietą atskubėjo ir „Mano būsto“ meistrai. Jie skubiai susirinko atplyšusias skardas ir parapeto plytas.

„Šilutės naujienoms“ vienas meistrų prisipažino, kad prieš pusmetį skardino šio stogo parapetą, bet parapeto nepermūrijo, nes to darbo nepageidavo namo gyventojai. Meistro nuomone, iš karto matėsi, kad reikia iš naujo sumūryti plytas, nes sienos viršus buvo permirkęs ir plytos menkai laikėsi. Tačiau meistrų patarimų gyventojai neklausė, jie norėjo sutaupyti ir manė, kad pakaks tik pakeisti skardą. Taigi situacijai apibūdinti tinka liaudies patarlė: „Skūpas moka du kartus“.

UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad vėjo nuplėštą skardą jo meistrai pakeis nemokamai – bendrovė neieškos priežasčių, kaip išvengti papildomo darbo ir išlaidų. Tačiau parapeto remonto darbus namo butų savininkams teks apmokėti savo lėšomis.

TIZES 5Vėjas vartė ir medžius

Trečiadienį po 15 valandos gautas pranešimas, kad Saugų seniūnijos Petrelių kaime vėjas nulaužė didžiulį seną medį. Šis virsdamas įlaužė namo verandos stogą.

Sename daugiabutyje gyvena trys šeimos, jos išsikvietė ugniagesius, ir atvykę Saugų punkto vyrai supjaustė medį.

Švėkšnos punkto ugniagesiams teko skubėti į Pavilnučių kaimą, kur vieną medį vėjas užvertė tiesiog ant kelio važiuojamosios dalies.