Vėjo energijos pelno dalis kapsės į specialų paramos fondą

VEJO FONDASAntradienį vėjo jėgainių bendrovės „Iverneta“, „Naujoji energija“ ir „Šilutės vėjo projektai“ pasirašė sutartį su Šilutės savivaldybės administracija, kuria įsipareigojo už kiekvieną vėjo jėgainių parkuose pagamintą ir parduotą elektros energijos megavatvalandę (MWh) į specialų savivaldybės paramos fondą pervesti 1,1 lito.

Specialiame paramos fonde sukauptomis lėšomis bus finansuojami mūsų rajono bendruomenių projektai, taip pat socialiniai bei aplinkosauginiai projektai. Fondo lėšoms paskirstyti bus sudaryta trijų asmenų komisija: savivaldybės meras, paramos teikėjų atstovas ir savivaldybės administracijos atstovas.

Sutartį pasirašęs minėtų bendrovių direktorius Tadas Navickas sakė, kad paramos teikėjai tikisi, jog fondo lėšomis greičiausiai galės pasinaudoti bendruomenės tų gyvenviečių, kurių apylinkėse jau dabar pastatyti ar bus statomi vėjo jėgainių parkai. Jis sakė, kad komisija sieks finansuoti tokius projektus, kurie neš konkrečią naudą žmonių gyvenimo gerovei.

Apie ketinimus sudaryti paramos sutartį su Šilutės rajono savivaldybe visuomenei buvo pranešta dar šių metų pradžioje, kai T.Navickas ir rajono meras Virgilijus Pozingis pasirašė tokios sutarties ketinimų protokolą. Tačiau tuomet savivaldos rinkimų agitacijos įkarštyje šie susitarimai galėjo būti panašūs į propagandą, todėl pačios sutarties pasirašymas perkeltas į metų pabaigą.

Savivaldybės administracijos vardu dabar sutartį pasirašė administracijos direktorė Ida Vasiljevienė.

T.Navickas informavo, kad jau šį mėnesį į paramos fondo sąskaitą bus įvesta apie 40 tūkst. Lt. Jis pasakojo, kad nuo 2010 metų spalio Mockių kaime (Kintų sen.) veikia 6 vėjo jėgainių parkas, kuriame pagaminta ir parduota 38 gigavatvalandės (GWh) elektros energijos. Nors paramos sutartis pasirašyta tik dabar, vėjo jėgainių bendrovės vykdo savo pažadą ir atiduoda dalį gauto pelno.

Pasak T.Navicko – tai tik bendradarbiavimo pradžia. Netrukus Čiūteliuose, netoli to paties Mockių kaimo, bus pastatytas triskart didesnis vėjo jėgainių parkas, kuriame per metus planuojama gauti apie 100 GWh elektros energijos. Be to, ir Juknaičių apylinkėse jau suprojektuotas vėjo jėgainių parkas, kurio pagaminamos elektros energijos kiekis gali būti apie 400 GWh per metus.

Įgyvendinus visus minėtų bendrovių vėjo jėgainių statybos projektus, Šilutės rajone pagamintos bei parduotos elektros energijos pelno dalis paramos fonde sieks iki 1 mln. litų per metus.