„Vėjopatis“ – 10 kartą ir su knyga „Rusne, meile mano“

VEJOPATIS 4Regioninis autorinės dainos festivalis „Vėjopatis“ Rusnėje surengtas jau 10 kartą. Šiemet kiekvienas koncerto dalyvis – ir atlikėjas, ir klausytojas – iš renginio parsinešė ne tik atminty išsaugotus naujų dainų motyvus, bet ir po nuostabią knygą „Rusne, meile mano“.

Pasak festivalio iniciatorės, Rusnės moterų vokalinio ansamblio „Luotužė“ vadovės Aušros Šlažienės, tai 100 puslapių poezijos, prozos, dainų ir fotografijų rinktinė apie Rusnę ir rusniškius, išleista gavus  asociacijos „Lamatos žemė“ finansavimą.

Koncertavo ištikimiausi bičiuliai

Festivalio koncerto vedėjos, „Luotužės“ ansamblio dainininkės Dalia Drobnienė bei Nijolė Guntarskienė į sceną kvietė net 11 dainų atlikėjų ir ansamblių, kurie dainavo po dvi ar tris dainas. Dažniausiai dainų tekstai susieti su mūsų krašto upėmis, mariomis, gamtos grožybėmis ir meile artimui bei gimtinei.

Šį kartą koncertavo tik jau ne kartą „Vėjopačio“ festivalyje buvę, todėl žiūrovams jau žinomi atlikėjai. Aplodismentų jiems negailėta – scenoje šiltai priimti dainų autoriai, atlikėjai rusniškiai Nidas Pečkys, Valdas Lacko, Daiva Plikšnienė.

„Vėjopačio“ festivalis jau nebeįsivaizduojamas ir be šilutiškio, dainuojamosios poezijos bardo Ado Nausėdos. Šilutės meno mokyklos pedagogė, dainų autorė ir atlikėja Žydrė Adomaitienė sakė, kad nors oficialiai Rusnei dainos neturinti, tačiau nemaža jos kūrybos dainų užgimė lankantis saloje, vaikštant upių pakrantėmis.

Šį kartą Ž.Adomaitienė „Vėjopačio“ fiestai paskyrė dainą, jos nuomone, labai Rusnei artima tematika – „Uodas“. Priedainį teko dainuoti visiems.

Draugystė ir žuvis

Reikia labai mylėti dainą ir savo bičiulius, kad ryžtumeisi keliauti į festivalį ir be jokio atlygio sudainuoti porą dainų. Tokius bičiulius turi „Luotužės“ dainininkės ir jų vadovė A.Šlažienė, kurios koncerte sulaukė draugų iš Gargždų (ansamblis „Cyrulelis“, vadovas Vidmantas Radavičius), iš Juknaičių („Vėjūnė“, vadovė Jūratė Šukienė), iš Saugų („Vakarė“, vadovė Danguolė Žilionienė), iš Platelių (Platelių kultūros centro vokalinis ansamblis, vadovė Diana Paulauskienė) ir iš Klaipėdos („Vakaro žaros“, vadovė Janina Žemaičiūnienė). Beje, ne vieno ansamblio vadovų sveikinimo žodžiuose be draugystės traukos buvo minima ir rusniškių rūkytos žuvies skonis.

Šiemet „Vėjopatyje“ debiutavo tik Vyganto Stoškaus vadovaujamas ansamblis, kuriame groja ir dainuoja patys jauniausi šio vadovo ugdytiniai. Ansamblis dar neturi pavadinimo, o jaunieji atlikėjai pirmą kartą scenoje atliko savo vadovo ir Marijaus Budraičio sukurtą dainą „Rusnės kaubojai“.

Rusniškiai, pavartę knygą „Rusne, meile mano“, joje atrado daug jiems žinomų ir brangių žmonių – Juozo Kinderio, Birutės Gaigalienės, Aldonos Kazlauskienės, Olgos Zenevičienės kūrybos, kai kurios jų eilės virtusios net dainomis.