„Vėjopatis“ vėl sukvietė autorius ir atlikėjus

vejopatis slazieneRusniškiai jau aštuntą kartą autorinių dainų mėgėjus sukviečia į „Vėjopačio“ festivalį. Festivalis jau treti metai – regioninis, tad ir šį kartą saloje skambėjo ne tik vietinių, bet ir iš Šilutės, Juknaičių, Saugų, net Klaipėdos ir Platelių (Plungė r.) suvažiavusių autorių ir dainos mėgėjų balsai.

Tradicinio festivalio organizatorius – Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“. Jo vadovė Aušra Šlažienė sako jau gerai žinanti, kaip nelengva yra neprofesionalui kūrėjui atlikti savos kūrybos dainą prieš auditoriją – tai esąs tarsi apsinuoginimas prieš klausytojus. Juo labiau kad dažnas „Vėjopačio“ dalyvis dainą sukuria vos per kelias savaites ir laiko apgalvoti kiekvieną niuansą tiesiog nebelieka. Užtat kiekvienas kūrinys yra originalus, nepakartojamas ir džiugu, kad Rusnėje yra tiek daug kuriančių ir dainuojančių žmonių.

Festivalio dalyvių skaičius beveik nekinta. Tiesa, šiemet tikėtasi jų sulaukti daugiau, derintasi prie vienų ir kitų galimybių, tačiau visi norintys suvažiuoti vis tiek negalėjo.

„Luotužė“ ir pradėjo festivalį A.Šlažienės ir rusniškės O.Zenevičienės daina „Įsiklausyk“. Vėliau skambėjo „Vėjūnės“ iš Juknaičių ir „Vakarės“ iš Saugų, festivalio naujokės – „Violos“ iš uostamiesčio, į kurią susibūrė ikimokyklinukų auklėtojos, šilutiškių Adolfo Nausėdos, Liudos Kašėtienės ir Žydrės Adomaitienės ir kitų dainos.

Rusniškiai jau ruošiasi išleisti leidinuką „Vėjopačio uoste“. Tai bus knyga kartu su kompaktine plokštele, kurioje besidomintys pamariečių kūryba ras ir dainų tekstų, ir natų. Nemažai leidinyje bus ir kitų rusniškių kūrinių, ne tik „Vėjopačio“ dalyvių.

Išleisti leidinį pačioje geriausioje Pabaltijo leidykloje rusniškiams pažadėjo į svečius atvykusi Seimo narė Aurelija Stancikienė.