Vėl – bomba! Šįkart – Usėnuose

Nuotrauka0059Šilutės rajone rastas pirmasis šiais metais  nuo Antrojo pasaulinio karo likęs sprogmuo, šį kartą – Usėnų seniūnijoje.

2013-ieji metai Šilutės rajonui buvo patys neramiausi nuo pat 2004-ųjų – pernai mūsų rajone buvo net 29 ekstremalūs įvykiai.

Specialiosioms tarnyboms apie Usėnų seniūnijos Reizgių kaime rastą daiktą, kuris vietiniams pasirodė panašus į sprogmenį, pranešta antradienį, 10.26 val. Netrukus policija Reizgiuose ėmė vykdyti planą „Skydas“, radinio vietą saugojo policijos ekipažas.

Iš Tauragės buvo iškviesti Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai, kurie netruko įsitikinti, jog vietiniai sunerimo ne be reikalo – laukuose išties gulėjo Antrojo pasaulinio karo laikus menantis 57 mm artilerijos sviedinys, kuris jau kėlė didelę grėsmę, – jo nebebuvo galima transportuoti.

Sviedinys sunaikintas vietoje, 13.35 val. planas „Skydas“ atšauktas.

Tai buvo pirmasis šiemet toks mirtį nešantis radinys mūsų rajone, tačiau Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas neabejoja, kad tikrai ne paskutinis.

Ypač neramūs mūsų civilinės saugos specialistams bei Tauragės išminuotojams buvo praėjusieji metai, kuomet tik į mūsų rajono Saugų seniūnijos Žemaitkiemio kaimą išminuotojams teko važiuoti 9 kartus. O iš viso pernai Šilutės rajone užregistruoti 29 ekstremalūs įvykiai: tai ir rasti sprogmenys bei kitokie neaiškios kilmės daiktai, ir potvynis, ir vandens užteršimo atvejai, ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių tvenkinio dingimas nuo žemės paviršiaus.

Du kartus pernai buvo paskelbta ir ekstremali situacija: vieną kartą – vykstant pratyboms dėl neva rajoną pasiekusio kiaulių maro, antrą – dėl potvynio.

Šia prasme 2013-ieji, anot R.Renčeliausko, buvo patys neramiausi metai, skaičiuojant nuo 2004-ųjų.

Palyginimui specialistas pateikia 2012 metų skaičius, kai ekstremalių įvykių rajone buvo užregistruota tik 10.