Vėl bus renkamas didžiausias Lietuvos moliūgas

 

© silutesnaujienos.ltBaigiantis rudens derliaus nuėmimo darbams, Lietuvoje jau antrą kartą skelbiama apie didžiausio moliūgo rinkimus. Įspūdingiausi moliūgai iš visos šalies lapkričio pradžioje bus suvežti į sostinę, kur ir paaiškės nugalėtojai.

Pernai šios rinkimus laimėjęs moliūgas svėrė 73 kg, jam trūko keliolikos kilogramų iki didžiausio Lietuvoje agentūros „Factum“ užregistruoto moliūgo.
Pernai pirmą kartą surengti „MAXIMALIAUSIO Lietuvos moliūgo rinkimai“ sulaukė didelio ne tik rimtai ūkininkaujančių, bet ir laisvalaikiu daržoves auginančių mūsų šalies gyventojų susidomėjimo – rinkimuose dalyvavo beveik 400 įvairių dydžių ir formų moliūgų.

„MAXIMALIAUSIO moliūgo rinkimai – tai puiki galimybė visai Lietuvai parodyti savo išaugintus įspūdingus moliūgus ir varžytis dėl didžiausiojo titulo, o gal net tapti šalies rekordininku“, – sako MAXIMA LT, UAB Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė. Pasak jos, nacionaliniuose moliūgo rinkimuose gali dalyvauti visi, kurių lysvėse šiemet užderėjo nors vienas moliūgas.

Iki spalio 25 dienos konkurso dalyviai kviečiami užregistruoti savo užaugintus moliūgus MAXIMA bendrovės svetainėje ar nemokama infolinija. Didžiausi užregistruoti moliūgai spalio pabaigoje bus atvežti į Vilnių, kur ir bus išrinkti laimėtojai.

Kaip ir pernai, trijų didžiausių moliūgų savininkai bus apdovanoti MAXIMA prekybos tinklo įsteigtais piniginiais prizais – 500 ir 300 litų vertės dovanų čekiais pirkiniams bet kurioje prekybos tinklo parduotuvėje Lietuvoje.

Po finalinio renginio augintojai galės paaukoti moliūgus paramos ir labdaros organizacijai „Maisto bankas“, kuris moliūgus išdalins skurstantiems Lietuvos žmonėms.

Praėjusiais metais „MAXI-MALIAUSIO Lietuvos moliūgo rinkimuose“ iš dalyvavusių beveik 400 moliūgų 9 įspūdingiausi finalininkai buvo atvežti į Vilnių, kur išrinktas metų rekordininkas ir apdovanoti dar du milžinai.

Rinkimus nugalėjo 73 kg sveriantis 2,16 m „talijos“ moliūgas, užaugintas Jadvygos Šaulienės iš Kelmės r., Tytuvėnų.

Latvijoje šiemet jau išrinktas didžiausias moliūgas – rekordininkas, sveriantis net 155 kilogramus.

Didžiuliai moliūgai gali užaugti ir Pamario žemėse. Tą pernai įrodė katytiškė Albina Rukštelienė, nuvežusi savo išaugintą moliūgą į „Maksimaliausio Lietuvos moliūgo rinkimus“. Jos geltonasis galiūnas užėmė 7-ąją vietą.

Gal ir šiemet mūsų ūkininkai pretenduos į „MAXIMA-LIAUSIO Lietuvos moliūgo rinkimų“ nugalėtojus?