Vėl skelbiamas tradicinis „Lietuvininkų vilties“ premijos konkursas

Šilutės rajono savivaldybė ir vėl skelbia „Lietuvininkų vilties“ premijos konkursą, kurio tikslas – įvertinti ir pagerbti asmenis, dirbančius su jaunimu. Priminsime, kad premija teikiama už paskutiniųjų penkerių metų pasiekimus, ją sudaro laureato diplomas, 1 000 Eur piniginis prizas bei premijos statulėlė.

Galima siūlyti iki sausio pabaigos

Šilutiškiai kviečiami teikti siūlymus dėl premijos kandidatų (motyvuotą medžiagą, kurioje būtų nurodytas kandidato vardas, pavardė ar organizacijos pavadinimas, adresas, išsamus veiklos aprašymas, rekomendacijos ar vaizdinė medžiaga) iki 2023 m. sausio 30 d., 12.00 val. el. paštu administracija@silute.lt .

Kilus klausimų galima kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorę el. p. egle.cesniene@silute.lt, tel.: 8 441 79 281, 8 656 84 935.

„Lietuvininkų vilties“ premijos steigėja yra Šilutės rajono savivaldybė. Premijos paskirtis – jaunimui nuo 14 iki 29 metų burti, jų veiklai skatinti ir su jaunimu dirbantiems asmenims įvertinti.

Premija teikiama asmeniui už paskutiniųjų penkerių metų pasiekimus: buria jaunus žmones, skatina jų iniciatyvas ir bendruomeniškumą; pasiekia ženklių laimėjimų kultūros, sporto, meno, mokslo srityse Lietuvoje ir už jos ribų.

Premija gali būti skiriama vieną kartą tam pačiam asmeniui nepriklausomai nuo dabartinės jo gyvenamosios vietovės ar pilietybės.

Skiriant premiją gali būti vertinamos pretendentų anketos, gautos per paskutinius trejus metus.

Kandidatūras premijai gauti gali pristatyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Sprendimą apie ne daugiau kaip vieno laureato apdovanojimą priima premijos skyrimo komitetas, kuriam vadovauja Tomas Budrikis. Teikimą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

Šilutės rajono tarybos sprendimu, „Lietuvininkų vilties“ premija įsteigta 2002-ųjų gegužę, ji įteikiama Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Kelis metus kandidatų nebuvo

Priminsime, kad pernai šilutiškiai nebuvo labai aktyvūs – „Lietuvininkų vilties“ premijai buvo pasiūlyta vos viena kandidatė – Šilutės pirmosios gimnazijos choreografijos mokytoja Rita Kurpeikytė. Jos kandidatūrą pasiūlė Šilutės pirmosios gimnazijos fizinių asmenų grupė.

Tačiau premija taip ir nebuvo įteikta – nuspręsta tuos metus praleisti, nes buvo keičiami premijos skyrimo nuostatai.

Dar porą ankstesnių metų ši premija irgi nebuvo įteikta, nes Šilutės rajono gyventojai nebuvo pateikę nei vieno, jų nuomone, verto kandidato, dirbančio su jaunimu. Dėl to irgi nėra ko stebėtis, nes visą visuomeninį gyvenimą visoje šalyje porai metų buvo sukausčiusi COVID-19 pandemija.

Kviečia nebūti abejingais

Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Čėsnienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog ir pati stengiasi įvairiais kanalais viešinti informaciją apie premiją ir labai kviečia šilutiškius būti aktyviais, teikti pasiūlymus.

„Labai norėtųsi šiemet įteikti tą premiją veikliam, iniciatyviam ir darbščiam žmogui. Todėl kviečiu šilutiškius nebūti abejingais – pastebėti šalia esančius ir su jaunimu dirbančius žmones ir siūlyti jų kandidatūras“, – sakė specialistė.

Šiemet, pasak E. Čėsnienės, planuojama svarstyti ne tik naujai pasiūlytas, bet ir visas per paskutiniuosius tris metus siūlytas kandidatūras.

————–

Namai pilni tradicijų su namų kvapais Nerilu.