Vėl užsisuko Muzikos malūno sparnai

Saugų muzikos festivalio koncertai vyksta Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje, festivalis buria seniūnijos, rajono ir regiono bendruomenę.

Kunigas M. Žilinskis pasidžiaugė, kad pagaliau pradėti Saugų bažnyčios stogo remonto darbai.

Visi festivalio koncertai nemokami, renginiai prasideda gegužę, baigiasi rugpjūtį koncertu ir Degėsio dangava čėsne – bendra vakariene po atviru dangumi su muzikine programa. Koncertų metu stengiamasi surinkti lėšų Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios remontui, vargonų atnaujinimui, kad ateityje galėtų vykti dar įvairesnių koncertų. Galima tik didžiuotis, kad mažame kaimelyje, kur nėra kultūros renginiams specialiai pritaikyto pastato, sugebama organizuoti tiek profesionalaus meno renginių.

Festivalio meno vadovas, Saugų evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Žilinskis, atidarymo koncerte pasidžiaugė, kad Muzikos malūno sparnai Saugose suksis 7-ąjį kartą, o pasibaigę apribojimai leidžia festivalį pradėti gegužę. Pirmasis koncertas dedikuotas Motinos dienai.

Klaidžiodamas 7 metų prisiminimais, M. Žilinskis pasidžiaugė, kad pagaliau pradėti bažnyčios stogo remonto darbai, už mėnesio iš Čekijos atkeliaus naujos čerpės stogui. Užlipęs ir apžiūrėjęs bažnyčios varpą, jis pamatė jį „pasiligojusį“, matyt pažeistą karo metu – įtrūkusį ir su žiojėjančiomis skylėmis, todėl paragino festivalio dalyvius palikti nors mažutę auką, kad atsinaujinusioje bažnyčioje dar daugiau galėtume rasti ramybės, susikaupimo ir kultūros.

Pirmąjį šių metų Saugų Muzikos malūno koncertą pradėjo Klaipėdos Žvejų rūmų choras „Cantare“, vadovaujamas Artūro Dambrausko. Chore dainuoja įvairaus amžiaus ir profesijų dainininkai, dauguma – neprofesionalai. Choras priskiriamas mėgėjų kategorijai, bet tai netrukdo jam profesionaliai atlikti sudėtingas chorines partitūras. Choras sakralinės bei šiuolaikinės chorinės muzikos programą dovanojo gausiai į Saugų bažnyčią susirinkusiems klausytojams, o išreikšdamas palaikymą Ukrainai, programą užbaigė ukrainiečių kalba nuskambėjusia giesme.

Saugų muzikos malūno festivalio aistruoliai vasarą išgirs dar tris profesionaliosios muzikos koncertus.