Velykų medis džiugina praeivius

VELYKU MEDIS 1Trylikametė Julija Pužaitė iš Naujakurių prieš Šv.Velykas papuošė savo kieme Gyvybės medį. Ant jo šakų puikuojasi ir praeivių žvilgsnius traukia įspūdingas margučių skaičius – net 360. Tiesa, kiaušinių buvo ir daugiau, tačiau keletą iš jų jau spėjo nudrėksti ir sudaužyti neramūs šio pavasario vėjai.

Visi margučiai, kaip atviravo kalbinta Julija, namuose sukaupti maždaug per dešimt metų.

„Mano tėtis, kuris dažnai verslo reikalais keliauja po Europos šalis, namo lauktuvėms vis parveža plastikinių margučių. Kadangi jų susikaupė nemažai, nutarėme su mama papuošti kieme augantį gluosnį“, – sakė naujakuriškė.

Pužų kieme Gyvybės medis pražysta jau bene trečius metus. 360 margučių, anot Julijos, dar ne riba. Mergaitė ir toliau ketina rinkti spalvotus kiaušinius, plėsti kolekciją ir kiekvienais metais, artėjant šv. Velykoms, vis gausiau papuošti medžio šakas.
Gluosnis dar jaunas, vos kelerių metų, tad didėjanti margučių kolekcija puikiai tilps ir derės.

Kaip pripažino Julija, užkabinti kiaušinius su mama jos užtrunka dvi – tris dienas. Sunkesnis ir ilgesnis procesas laukia po Atvelykio, nes tuomet, jei pasitaiko šilti metai, gluosnio šakelėse jau būna išsprogę pumpurėliai, tad, nuimant dekoracijas, juos reikia labai saugoti.

Naujakuriškių Gyvybės medis, išpuoštas tokia gausybe spalvotų kiaušinių, kelia džiaugsmą ne tik Pužų šeimos nariams ar svečiams, bet ir praeiviams. Pastarieji, anot Julijos, dažnai sustoja ir pasigroži gluosniu.