Ventėje – pusantro metro aukščio pusnys

0004-4643973 hacqiiLyg būtų sniego lavina užgriuvusi pamarį. Ventės rage naktį į sekmadienį pūga užaugino pusantro metro aukščio pusnis, ir jos vis dar auga. Klaipėdos meteorologijos stoties duomenimis, sniego danga čia jau pasiekia 18 cm lygį – didžiausią Lietuvoje.

Sekmadienį paryčiais mažame pamario krašto, Kintų seniūnijos Rūgalių kaime pusnyse įstrigo Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos automobilis. Jis buvo iškviestas pas 35-erių gimdyvę, kuriai prasidėjo sąrėmiai.

Ketvirtą valandą ryto kelias buvo užverstas sniegu, ir medicinos tarnyba šaukė į pagalbą Šilutės ugniagesių gelbėtojų tarnybą. Į pagalbą priešgaisrinės apsaugos specialiuoju automobiliu išvyko antroji pareigūnų pamaina, vadovaujama Roberto Reikerto.

Sunkiasvorė technika ištraukė įklimpusį greitosios pagalbos automobilį ir padėjo atvežti gimdyvę į Šilutės ligoninę.

Visa gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingu moters gimdymu akušerijos ir ginekologijos skyriuje.

Šilutės savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija neseniai tikrino visų tarnybų pasirengimą teikti žmonėms pagalbą stichijų ir kitų sudėtingų situacijų sąlygomis. Didelių priekaištų neturėjo, o šios nakties įvykiai darnų pamario krašto medikų ir ugniagesių gelbėtojų darbą tik paliudijo.

Su nerimu šį savaitgalį gelbėjimo tarnybos laukė žinių ir viso Kuršių marių regiono.

0002-4643976 w6jbg70003-4643974 KeCsQE0005-4643972 Mqez470006-4643971 FvlH2f

Hidrologų duomenimis, ledas ties Vente ir Nida jau pasiekė 8 cm storį. Lyg ir būtų pakankamas, kad atlaikytų poledinės žūklės mėgėjų svorį.

Bet jį sniegas užklojo 5-9 cm sluoksniu ir uždengė srovių išgraužas, kuriose kaip mat galima įsmukti. O jomis yra išvagotas visas marių plotas skersai ir išilgai.

Atrodo, kad būtent šį pavojų poledinės žūklės ant Kuršių marių ledo mėgėjai šį savaitgalį deramai įvertino ir nuo Ventės rago molo į marias netraukė. Daugiau vyrų traukė gaudyti ešerių Minijoje.

Stebėtina, bet pūgos ir sniegas iš pamario dar neišginė varnėnų. Jų būreliai čirškauja aplink sodus, lyg visai nenujausdami artėjančių speigų.

Dirvinis vieversys taip pat neskuba palikti kraštą, o erškėtžvirblis, ypatingai retai žiemojantis Lietuvoje, tiesiog džiugina ornitologams nuotaiką savo gyvybingumu .

Stora sniego danga visiems, kas įpratę atšiauriomis žiemos sąlygomis padėti išgyventi paukščiams ir žvėrims, jau priminė kasmetinius savanoriškus įsipareigojimus. Tai kas, kad skeptikai juos vadintų atgyvenomis.