Ventėje – trūklių „vestuvės“, jų čia „milijardas kvadratu“

VJusys 24970„Gerai, kad yra ta korona, nes kaukės gelbsti ir nuo uodų, ir nuo baudų“, – tokia šiuo laiku negirdėta mintimi nustebina Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys. Taip vaizdingai ilgametis ornitologas apibūdina kasmetinę pavasarinę situaciją Ventėje – uodų trūklių vestuves.

O tiems, kas ragina kitus šiuo metu į Ventę nevažiuoti, jis atkerta, jog kaip tik dabar ir reikia čia važiuoti, nes niekur kitur Lietuvoje tokio unikalaus reginio nepamatysite.Pauksciu tinklai_aptupti_trukliu_jusys

Tamsu akyse – tokia bus pirmoji mintis įžengus į uodų trūklių „vestuvių“ knibždėlyną. Tamsus atrodo ir Kuršių marių pakraštys, kuris pasimato jau vos užvažiavus ant Minijos tilto – palei marias siaučiantys „vestuvininkai“ matomi jau iš kilometro atstumo. V. Jusio žodžiais tariant, jų čia – milijardas kvadratu.

Visgi visa ši maišalynė – įdomybė tik atvykėliams, o vietiniai prie šio pavasarinio reiškinio seniai pripratę ir vadina jį įprastu dalyku. Tik šiemet tas įprastas dalykas kiek užsitęsė dėl gana neįprastos gegužės vėsos: pirmieji „veseliotojai“ savo šokius čia pradėjo dar balandžio pabaigoje, ir šiuo metu, anot V. Jusio, čia yra pats tų neprašytų svečių „pikas“.

Milijonai jau žuvusių trūklių nuklojo ir Ventės žolynus, ir molą, jis nuo jų sluoksnio šiuo metu net slidus. Pasak V. Jusio, ir pagal tvyrantį kvapą galima jausti, kad čia nugulė galybė negyvėlių – žuvusių suaugėlių, kurie žūsta paleidę į gyvenimą savo įpėdinius.
Visgi turistų jie neatbaido, jų Ventėje per savaitgalį sulaukiama ir tūkstančio, ir dviejų. Kai kurie atvykusieji net ir kaukių nedėvi, o kiti visgi išsitaria, kad „gerai, jog yra ta korona – kaukės gelbsti ir nuo uodų, ir nuo baudų“.