Ventės rage į tinklus jau pakliuvo varnėnas

Varnenai kasmet obuoliauja V Jusio sodeDar tik po viduržiemio, o Kuršių marias, kurių laivakelis ledo masyve seniai srovių išlaužtas, ties Ventės ragu tirštai aptūpė tūkstantiniai sparnuočių pulkai.

„Bandžiau skaičiuoti, ir maždaug aštuoni tūkstančiai kuoduotųjų ančių, didžiųjų dančiasnapių, ančių klykuolių vienam sambūryje savaitgalį telkėsi. Tiek paukščių atviruose vandens  plotuose viduržiemiu – tai neįprastas reiškinys“, – sakė Ornitologijos stoties vadovas Vytautas Jusys.

Neįprasta ir ši žiema. Hidrometeorologai tvirtina – ji keliais laipsniais šiltesnė už klimatinę normą. Todėl mariomis nugarmėjo jau Dumpiu savartyne iemoja 3 gandrai V.Eigirdastrys ledonešiai, o atsivėrusiuose vandens plotuose telkiasi ir vis didėja sparnuočių sankaupos. Daugiausia -kuoduotųjų ančių, didžiųjų dančiasnapių, ančių klykuolių.

Klaipėdos regione veikiančio Jūrinių tyrimų departamento hidrologijos skyriaus specialistas Rimas Rimkus per 25 savo darbo metus tokios švelnios žiemos neatmena.

„Kad iki sausio pabaigos poledinės žūklės mėgėjai nebūtų gavę progos išsileisti per marias ledu gaudyti ešerių, mano darbo praktikoje, stebint ir fiksuojant ledo storį ir marių vandens lygį, nėra buvę“, – sako specialistas.

Ketvirtadienį, kai jis tikrino matuoklio rodmenis, už ledo nuolaužų sąvartų suposi sparnuočių sankaupos. Tuo tarpu pakrantės uogakrūmiuose puotavo svirbeliai ir smilginiai starzdai, kuriems ir po viduržiemio maisto – į valias. Lesyklų krašte šiemet soduose rengti iki šiol nebuvo nebūtina.

Į ornitologų tinklus ketvirtadienį pakliuvo ir juodagalvė sniegena, žaliukė, dagilis, naminis žvirblis, alksninukas, paprastasis ir šiaurinis kikiliai, juodasis strazdas, o trečiadienį – liepsnelė, svilikas, taip pat ir pirmasis šiemet paprastasis varnėnas.
Ar tai reiškia, kad jau pavasario pranašas išskirtinai šiltą žiemą sausio gale pamaryje pasirodė?

„Greičiausiai tas varnėnas nebuvo išskridęs, kasmet jų būreliai čia žiemoja, vakar vieną varnėną stebėjau ir Dumpių sąvartyne, Klaipėdos rajone“, – sakė ornitologas Vytautas Eigirdas.

Žymiai didesnis siurprizas V.Eigirdui buvo tame pačiame Dumpių sąvartyne išvysti tris žirgliojančius žvalius gandrus, kurie čia aiškiai sutiko viduržiemį ir, matyt, sutiks pavasarį.

Jo dvelksmas pamario gamtoje jau pastebimai artėja.

Iš viso šį mėnesį ornitologai sužiedavo 478 paukščius, o pernai per visus metus – 69275.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!