Ventės rage kaip niekad daug paukščių ir turistų

 pauksciai Eigirdas_su_zasimisŠiemetinis pavasaris stebina ir ornitologus. Tik ne šalčiu, bet paukščių gausa. Nuo pat Ventės rago ornitologinės stoties įkūrimo – per 88-erius metus – ornitologai per keturis pirmuosius metų mėnesius dar nėra sugavę tiek daug paukščių, kiek šiemet – arti 8000. Pavyzdžiui, pernai toks kiekis sparnuočių buvo apžieduotas tik iki birželio vidurio.

Šaltas oras neatbaido ir į Ventės ragą plūstančių turistų.

„Ir žmonių, ir paukščių – visko daug. Šiemet tikriausiai geri metai bus, nesvarbu, kad pavasaris šaltas“, – „Šilutės naujienoms“ sakė Ventės rago ornitologinės stoties direktorius Vytautas Jusys.

Iškeltos visos gaudyklės
pauksciai egliniai_kryziasnapiai
Ventės rage paukščiai žieduojami ištisus metus, čia nėra atostogų. Šį pavasarį žiedais pažymėta kaip niekad daug paukščių – 7588. Štai vien balandžio 12-ąją apžieduoti net 293 paukščiai. Kai buvo šalta, ornitologai pagaudavo mažiau paukščių – po kelias dešimtis į dieną.

„Kiekvienais metais vis geriau ir geriau dirbame“, – juokauja V.Jusys, paklaustas, kas lemia į ornitologų tinklus pakliūnančių paukščių gausėjimą.

pauksciai kurapkaStotyje jau yra iškelti visi tinklai. Jau trečią pavasarį ornitologai iškėlė didįjį tinklą – didžiausią pasaulyje. Anksčiau jį keldavo tik rugpjūčio pabaigoje. Šiemet jis buvo iškeltas jau kovo pabaigoje.

Tiesa, per Velykų žiemiškas “išdaigas” didžioji gaudyklė truputį nukentėjo – didelio kiekio sniego neatlaikė ir nutrūko kelios virvės.

Sugauti trys kryžiasnapiai

Šiemet stotyje apžieduota apie 60 paukščių rūšių.

V.Jusys pasakojo, kad pradėjo gausėti baltabruvių pauksciai didzioji_gaudykle_sugriuvonykštukų – kasmet jų pagaunama vis daugiau. Anksčiau šis paukštis buvo didelė retenybė.

Balandžio 9 dieną į tinklus įkliuvo ir trys pirmi šiais metais egliniai kryžiasnapiai. Vienas patinas jau turėjo žiedą HIDDENSEE GERMANIA NA172002. Šie paukščiai nėra dažni svečiai Ventės gaudyklėse. Pernai jų nebuvo pagauta nė vieno.

Neseniai Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojai kartu su pagalbininkais Nemuno deltoje patrankine gaudykle gaudė baltakaktes ir pilkąsias žąsis. Visus paukščius išmatavo, pasvėrė, sužiedavo kakliniais žiedais. Bendradarbiaujant su ornitela.com, kai kurioms žąsims buvo uždėti ir GPS/GSM siųstuvai. Taigi ornitologai šių paukščių kelionę gali sekti per palydovą.

Nors pavasaris ir nelepina šiltais orais, tačiau Ventės rage didėja turistų srautai. Ornitologinės stoties muziejus dirba be išeiginių, o savaitgaliais – ir ilgiau.