Ventės rago lankytojams – linksma staigmena

Gandras PraniusVentės rage atsirado naujas traukos objektas – draugiškas gandras, tarsi šuniukas sekiojantis šio nuostabaus gamtos kampelio lankytojus ir nevengiantis pozuoti nuotraukoms.

„Tai – turistinis gandras“, – juokėsi Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys.

Šis nė metų neturintis gandras pakeitė jau į amžinuosius medžioklės plotus iškeliavusią buvusią Ventės rago pažibą, turbūt garsiausią Lietuvos gandrą Grantą, kurį V.Jusys buvo prisijaukinęs prieš vienuolika metų.

Praminė Praniu

Naujasis Ventės rago gandras gimė vos pernai Šiaulių regione ir greičiausiai buvo išmestas iš lizdo. Jį suradę žmonės kreipėsi į V.Jusį patarimo, kaip su gandriuku elgtis, ir ornitologas pasiūlė paukštį atvežti į Ventės ragą.

Rugpjūtį ir rugsėjį gandriukas išskrido į Kintus, kur gyveno prie mokyklos. Ten vietos gyventojų buvo pramintas Praniu. O atšalus orams gandrą ėmėsi globoti šilutiškis verslininkas.

Dabar, kai į Lietuvą vėl atėjo pavasaris, Pranis grįžo į Ventės ragą, kur linksmina žmones, atvykusius pasigrožėti pasakiška šio krašto gamta. Ypač daug dėmesio gandras sulaukė per Velykų savaitgalį, kada Ventės rage buvo kaip niekad gausu lankytojų.

Gandras leidžiasi vaišinamas duona, mėsa ar žuvimi ir mielai pozuoja nuotraukoms. Nors ir noriai lesa jam pasiūlytą maistą, paukštis nėra alkanas. Ventės rago ornitologijos stoties vadovas jam į tvenkinį įmeta palesti šaldytos žuvies.

„Šitas gandras neagresyvus. Tas, kurį auginau anksčiau, puldinėdavo vaikus, nemėgdavo moterų. O šitas į nieką nekreipia dėmesio, leidžiasi lesinamas iš rankos“, – pasakojo V.Jusys.

Tiesa, mažų vaikų arti gandro ornitologas siūlė neleisti – juos paukštis gali pagąsdinti, siekti jiems įkirsti. Štai kodėl pernai ornitologinės stoties darbuotojai net paliko užrašus, įspėjančius vaikų arti gandro neleisti.

Tai, kad gandras ne itin draugiškai reaguoja į vaikus, buvo galima pastebėti ir praėjusį savaitgalį. Nedidelį kombinezonu aprengtą vos vaikščioti pramokusį mažylį pakilęs paukštis bandė pačiupti už pakarpos, įgnybti taikėsi ir didesniam vaikui.

Daugiau apie tai skaitykite „Ventės rago lankytojams – linksma staigmena“.