Ventės rago stotyje sugautas rekordinis skaičius mažųjų apuokų

 

apuokaiNetradicinė – šalta ir su daug sniego žiema tikriausiai susuko galvas pelėdiniams paukščiams: naktį į vasario 1 dieną Ventės rago ornitologas Vytautas Eigirdas sugavo 52 mažuosius apuokus, bei vieną balinę pelėdą. O dar už kelių dienų – ir naminę pelėdą, kuri šiaip jau yra sėslus paukštis.

Tai viso paukščių stebėjimo Ventės rage rekordas.

V. Eigirdas pasakojo, kad mažieji apuokai Ventės rage gana mažai tyrinėti. Paukščiai gaudomi siekiant sužinoti naujos informacijos apie jų elgesį. Ventės rage dar nėra buvę, kad per vieną naktį būtų sugauta tiek daug šios rūšies paukščių. Pagal pagautų paukščių kiekį bei amžių (didžioji dalis jų buvo suaugę), ornitologas spėja, kad šiaurėje – Suomijoje, Estijoje, dalyje Rusijos pasidarė atšiaurios sąlygos ir paukščiai patraukė piečiau.

Pasak jo, tai neturėtų būti pavasarinė migracija, greičiausiai atodrėkis ant sniego suformavo ledo sluoksnį, kurį pelėdoms medžiojant sudėtinga pramušti. Nepavykstant susimedžioti maisto paukščiai buvo priversti skristi piečiau.

„Net ir tie paukščiai, kurie tikėjosi peržiemoti arčiau savo perėjimo vietų nutarė skristi į pietus. Negaudant šių paukščių būtų sudėtinga nuspėti kiek jų gali praskristi per vieną naktį. Taip pat sugautas Suomijoje žieduotas paukštis padės nustatyti iš kur tiksliai jie atskrido. Gal būt Ventės rage žieduoti paukščiai pateks piečiau esančiose žiedavimo stotyse dirbantiems žieduotojams ir bus aišku, kiek toli į pietus jie patraukė. Vienas apuokas turėjo Suomijoje uždėtą žiedą“, – pasakojo ornitologas.

Ornitologai apuokus gaudė visą naktį, nuo 7 valandos vakaro iki 7 ryto, juos sužiedavo, pasvėrė, pamatavo sparno ilgį ir paleido. Tikėtina, kad šie apuokai skris kur šilčiau, mažiau sniego – į pietus.

Klausėme ornitologo, ar paukščiai jau pranašauja pavasarį? Pasak jo, nors vieversiai dar neparskridę, saulėtomis dienomis keletas zylių jau pradeda giedoti nedrąsias daineles. Klaipėdos rajono pievose nedideliais būreliais lizdaviečių dairosi kovai. Tai rodo, jog jau kvepia pavasariu, ir V. Eigirdas nenustebtų, jei po kokių poros savaičių išgirstume ir vieversį.