Verbų sekmadienį verba-milžinė kviečia ja pasidžiaugti Švėkšnos bažnyčioje

6251964 origŠvėkšnos neįgalųjų draugijos nupinta verba-milžinė per Verbų sekmadienį džiugins kiekvieno apsilankiusiojo bažnyčioje akį.

Kovo 21 d. (ketvirtadienį) verba sujungta ir pastatyta Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje.

9478525 origApie patį pynimo procesą, draugijos narių įspūdžius jau rašėme straipsnyje „Švėkšniškiai sukūrė verbą-milžinę”.

Švėkšniškiai vis dar laukia patvirtinimo ir tikisi, kad 7,20 m ilgio verba pateks į rekordų knygą. Taip šio aktyvaus miestelio gyventojų dėka Švėkšna joje atsidurtų jau antrąjį kartą.

Visą Lietuvą aikčioti privertė ir į rekordų knygą pateko lapkritį švėkšniškių surengta akcija „Už šviesą”, kai Švėkšnos parką jie nušvietė beveik 700 išskaptuotų moliūgų žibintais.

Tačiau jei ši verba nebus Lietuvos didžiausioji, tai ji jau yra Švėkšnos rekordas ir įstrigo jos gyventojų atminty.

Verba rišta iš įvairių sudžiovintų augalų: gėlių, lapų, šieno ir kadugio šakelių, kurių dar vasarą priruošė I.Riterienė.

Moterys paskaičiavo, kad verbą sudaro 40 pakopėlių, kiekvienoje yra po 5-6 puokšteles. Darbštuolėms teko iš peties padirbėti – reikėjo sukurti apie 240 puokštelių.

Nedovanotina būtų praleisti tokią progą ir neužsukti į bažnyčią Švėkšnoje bei savo akimis nepamatyti rekordiškai didelės ir unikalios verbos!