Verdainėje dingo ekskavatorius, iš parduotuvės – alkoholis, iš muziejaus – pinigai

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie dar rugpjūtį ir jau rugsėjį įvykdytas nekasdieniškas vagystes.

Stambiausia vagystė dar neišaiškinta

Dar rugpjūčio 28 d. Šilutėje įvykdyta didelio turto vagystė: pavogtas 32 500 eurų kainuojantis ekskavatorius.

Kad ekskavatorius dingo, jo savininkas pastebėjo ryte, apie 10 val. 35 m. Vyras teigia jį palikęs šalia Šilutės esančiame Verdainės k., šalia pagalbinių patalpų. Nuostolį jis įvertino net 32 500 eurų. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 3 d. Tačiau, pasak Tauragės AVPK atstovės Linos Banienės, dar vakar traktorius nebuvo rastas.

Tik praėjusią savaitę Tauragės AVPK pranešta, kad dar anksčiau – rugpjūčio 23 d. pavakarę, iš prekybos centro Šilutėje, H. Šojaus g., 38 m. vyras pavogė butelį alkoholinio gėrimo. Vyrą bandė sulaikyti apsaugos darbuotojai, tačiau jiems nepavyko. Bet ilgapirštis greit buvo nustatytas. Nuostolis 20 eurų, tyrimas vyksta pagal LR BK 178 str. 2 d.

Rugsėjo 11 d., apie 10.55 val., muziejuje Šilutėje, Lietuvininkų g., buvo išlaužtos virtualios realybės akinių instaliacijos pinigų surinkimo dėžutės durelės. Paaiškėjo, kad ilgapirščiai pasisavino jame buvusią nežinomą pinigų sumą. Nuostolis tikslinamas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 3 d.

Vagia ir atvykėliai

Policijos atstovai „Šilutės naujienoms“ jau ne kartą sakė, kad tokių pranešimų apie vagystes iš prekybos centrų sulaukia tik praėjus kuriam laikui nuo vagysčių. Taip yra todėl, kad parduotuvių darbuotojai dažniausiai vos kartą ar du per mėnesį peržiūri vaizdo kameromis užfiksuotą medžiagą, ir tik tada apie pastebėtas vagystes praneša policijai. O tada jau yra sudėtingiau surasti svetimo turto mėgėjus. Anot pareigūnų, kur kas daugiau tokių vagysčių būtų išaiškinama, jei parduotuvės dažniau peržiūrėtų savo įrašus.

Vagysčių iš įvairių prekybos vietų, atvirkščiai nei kitų, daugėja ir viena geidžiamiausių ilgapirščių prekių pastaraisiais metais kaip tik ir yra brangaus alkoholio buteliai. Ir jų gviešiasi ne alkoholinės abstinencijos prispirti ligoniai, bet tie, kas jau susikūrė sau vadinamąjį „perpardavimo versliuką“. Tokie svetimo turto mėgėjai jau žino, kad pardavę brangaus alkoholio butelį uždirba kur kas daugiau, nei gautų pardavę pigią degtinę.

Neretai iš Šilutės prekybos vietų vagia ir iš kitų miestų atvažiavę ilgapirščiai. Šilutėje tokių jau būta ir iš Klaipėdos, ir iš Kretingos bei Plungės. Pastarieji ypač nelengvai nustatomi, mat atlikę savo juodą darbą mūsų mieste išvažiuoja, ir tada juos identifikuoti yra sunku.