Verdiktas: Saugų darželinukai bus iškraustyti į pagrindinę mokyklą

saugu darzelio_perkelimnas_diskusijaŠilutės savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos balsų persvara nuspręsta dalį Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos patalpų pritaikyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms. Tai reiškia, kad Saugų gyvenvietės darželinukai bus perkraustyti iš jiems ugdyti pritaikyto specialaus pastato į Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje įrengtas patalpas.

Įvyks tai, ko Saugų bendruomenė labiausiai nenorėjo, – mažamečiai bus ugdomi arti intensyvaus eismo kelio Klaipėda – Šilutė ir pernelyg arti skysto kuro ir dujų degalinės.

Darželio ir seniūnijos bendruomenės prieštaravo

Kova dėl saugiškių mažylių ugdymo gerovės Saugose prasidėjo šių metų pradžioje – kovo mėnesį. Tuomet savivaldybės Taryboje buvo nuspręsta Saugų vaikų darželio įstaigą prijungti prie Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos.

Apie Saugų darželio ir Saugų bendruomenių kovą dėl mažamečių vaikų ugdymo gerovės „Šilutės naujienos“ rašė 2017 m. vasario  27 d. straipsnyje „Saugų darželinukai bus perkelti prie intensyvaus kelio ir degalinės“, kovo 2 dieną – „Saugiškių nuomonė savivaldybės valdžiai – ne argumentas“.

Bendruomenės susirinkimuose tuomet saugiškiams atstovaujanti Asgerda Kasiliauskienė rajono valdžiai įteikė raštą su 260 žmonių parašais. Rašte išdėstyti visi saugiškių argumentai, kodėl jie nesutinka perkelti darželinukus į pagrindinės mokyklos pastatą: mažamečiai vaikai bus ugdomi pastate, kuris nepritaikytas tokiai paskirčiai, vaikai kvėpuos užterštu oru, nes mokykla yra per arti intensyvaus eismo kelio, be to, šalia mokyklos pastato, mažiau nei už 200 metrų, yra skysto kuro ir dujų degalinė.

Tuomet valžia tarsi sukluso. Iš sprendimo projekto, kuriame numatyta reorganizuoti dvi įstaigas į vieną, buvo išbraukta nuostata perkelti mažamečius vaikus ugdyti į pagrindinės mokyklos pastatą. Planuota tik juridiškai prijungti darželį prie mokyklos, o darželinukų nekelti iš darželio į pagrindinę mokyklą.

Gegužės mėnesį savivaldybės Taryba nusprendė dalį pagrindinės mokyklos patalpų rekonstruoti ir jose įkurti vaikų dienos užimtumo centrą. Todėl gegužės 25 d. savivaldybės Taryboje buvo priimtas sprendimas „Dėl pritarimo rengti projektą „Edukacinių ir kūrybiškumą skatinančių erdvių sukūrimas Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje“.

Tuomet Saugų bendruomenei atrodė, kad ji kovą laimėjo.

Pasikeitė finansavimo tvarka…

Vasarai įpusėjus – liepos mėnesį – Saugų bendruomenės viltis išsaugoti specialiai mažamečiams vaikams pritaikytą pastatą buvo palaidota.

Liepos 27 dieną savivaldybės Taryboje nuspręsta pakeisti gegužės 25 d. sprendimo pavadinimą: vietoj pavadinimo „Edukacinių ir kūrybiškumą skatinančių erdvių sukūrimas Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje“ įrašyti „Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos patalpų pritaikymas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms“.

Pasak Savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiosios specialistės Lauros Vaznienės, projekto pavadinimą teko keisti, nes pasikeitė projekto finansavimo sąlygų aprašas. Numatyta, kad patalpas galima pritaikyti ir įrengti tik naujai steigiamoms arba perkeliamoms ikimokyklinio ugdymo ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupėms. Todėl atsisakyta sumanymo kurti J.Mikšo pagrindinės mokyklos II ir III aukšto fojė edukacines erdves, o mokyklos veiklai nebereikalingą pastato dalį pritaikyti priešmokyklinio ugdymo grupėms.

Dabar nuspręsta, kad vaikų darželio ugdytiniai bus perkelti į Saugų Jurgio Mikšo pagrindinę mokyklą. Mokykloje jiems bus pritaikytos patalpos 2 mišrioms ikimokyklinėms ir 1 mišriai priešmokyklinei ugdymo grupei, įrengtos kūrybinės zonos, vaikų žaidimų aikštelė lauke, darželinukams bus nupirkta naujos įrangos, naujų baldų.

Projektui „Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos patalpų pritaikymas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms“  įgyvendinti planuojama gauti 308 973,98 Eur sumą, iš jų 262 627,89 Eur – Europos Sąjungos lėšos (85 proc.), 23 173,04 Eur – valstybės biudžeto lėšos (7,5 proc.), 23 173,05 Eur – Šilutės rajono savivaldybės administracijos dalis (7,5  proc.).

Žinoma, kad savivaldybės Tarybos sprendimą Saugų bendruomenė gali skųsti teismui. Tai turėtų padaryti per vieną mėnesį nuo sprendimo įsigaliojimo datos. Tačiau vargu ar Saugų bendruomenė velsis į teisminį ginčą su Savivaldybe. Juolab kad bendruomenė ir juos remiantys opozicijos politikai dėl to galėtų būti apkaltinti sutrukdę remontuoti pagrindinės mokyklos pastatą už ES paramos lėšas. Tikriausiai todėl savivaldybės Taryboje bemaž niekas iš politikų sprendimo pavadinimo pakeitimui rimtai neprieštaravo.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, paklaustas, kokios naudos tikimasi įgyvendinus projektą, teigė, kad Savivaldybė efektyviau naudos švietimo įstaigoms išlaikyti skirtas lėšas. Vietoje dviejų pagrindinei mokyklai patikėtų pastatų bus eksploatuojamas tik vienas. Atlaisvinus vaikų daželio pastatą, savivaldybės Taryba spręs, ką su juo daryti. Greičiausiai jis bus atiduotas privatizacijai.