Verdiktas: tilto per Veiviržą nebesaugos

2016-07-19 11.40.39Klaipėdos rajono savivaldybės Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba vienbalsiai ištarė „ne“ senajam tiltui per Veiviržo upelį, dėl kurio likimo prieš porą savaičių špagas buvo sukryžiavę visuomenininkai, statybininkai ir paveldosaugininkai.

Nutarta, kad tiltas nebus saugomas. Tiltas jau yra ardomas.

20160719 072435„Šilutės naujienos“ šimtamečio tilto situaciją pasakojo laikraščio Nr. 49, straipsnyje „Nelaimingasis Vilkyčių tiltas: statybininkai jau pjaustė, bet atsibudo paveldosaugininkai“. Iš esmės minėto straipsnio pavadinimas ir nusako visą nepavydėtiną situaciją, kurioje atsidūrė minėtas „senolis“.

Vertinimo taryba nutarė, kad 1921 metais vokiečių valdžios statytas tiltas nėra unikalus statinys, o Šilutės rajone analogiškos „Pratt“ konstrukcijos tiltų yra ir daugiau.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovai akcentavo, kad pagrindinis kelininkų uždavinys – kad tiltas būtų saugus, o tilto per Veiviržą techninė būklė – labai bloga.

Kultūros paveldo departamento atstovų nuomone, Kultūros vertybių registre yra ne vienas to laikmečio ir šiam regionui būdingas tiltas, o visų jų įregistruoti neverta, reikia saugoti kelis tipinius tiltus, turinčius išliekamąją vertę. Vilkyčių tiltas nėra unikalus, jis tipiškas.

Vis dėlto neišsaugoti senojo tilto nutarusi Valstybinė kultūros paveldo komisija visuomenę informavo, jog kai kurių kompromisų bus. Bus siekiama, kad būtų koreguojamas techninis tilto remonto projektas. Siūloma naujojo tilto atramas aptaisyti tašyto akmens blokais, panaudojant senuosius autentiškus akmenis, o senojo tilto fragmentą su informaciniu stendu siūloma eksponuoti šalia tilto esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.