Verslininkams padėkota už darbą, paramą, naujas darbo vietas ir išmanumą

 

pafekos vakarone_2Artėjant metų sandūrai, kuomet senieji tarsi perduoda lazdelę naujiesiems, Šilutėje ir vėl surengtas tradicinis padėkos vakaras.

Rajono savivaldybės vadovai į jį sukvietė tuos, be kurių neįsivaizduojamas viso krašto gyvenimas: įmonių ir įstaigų vadovus, kuriančius čia darbo vietas ir dažnai savo piniginėmis „injekcijomis“ remiančius tuos, kam tos paramos prireikia labiausiai.

Ir šiemet išsakyta daug gražių padėkos žodžių, o kartu ir išdalinta 11 originalių nominacijų, kurios puikiai atspindėjo ir atskiras verslo kryptis rajone, ir naujų darbo vietų kūrimą, ir į Savivaldybės biudžetą sumokamus mokesčius.

Verslo galimybės plačios, bet darbuotojų trūksta

Ilgą valandą scenoje tą vakarą teko praleisti Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir jo pavaduotojui Algiui Bekeriui, mat jie ne tik sveikino susirinkusiuosius, bet jiems teko prievolė įteikti ir sėkmę nešančius suvenyrus visų 11 nominacijų nugalėtojams.

Meras priminė, kad į šį renginį krašto įmonių ir įstaigų vadovai kviečiami tam, kad bent žodžiu išreikšti padėką tiems, be kurių neįsivaizduojama viso krašto gerovė. Juo labiau, kad ir Advento metas tam ypač tinkamas.

„Mes žinome, kaip sunku šiandien yra išlikti versle, o kartu tenkinti ir visuomenės, ir darbuotojų, ir savo šeimų poreikius. Todėl ačiū jums, kad dirbante, kasdien kuriate naujas darbo vietas, ir kad remiate tuos, kam tos paramos labiausiai reikia“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.

Jis taip pat pastebėjo, kad verslo galimybės Šilutės rajone yra plačios, tačiau to nepasakysi apie darbo jėgą. Pasak mero, verslininkai jau nuolat išsitaria, jog tikru galvosūkiu tampa darbuotojų trūkumas. Mūsų įmonių ir įstaigų vadovus, anot mero, gelbsti tik tai, kad jie yra gabūs ir išmanūs, todėl sugeba suktis, todėl jau ieško ir prisikviečia net ir užsieniečius. O gerai dirbančios įmonės yra prestižas visai Savivaldybei.

V. Laurinaitis linkėjo verslininkams gero pabuvimo kartu, bendraujant pasisemti naujų idėjų, ir tikėjimo, kad kitais metais viskas bus dar geriau.

A. Bekeris pastebėjo, kad už kiekvieno iš gal kelių šimtų tądien salėje buvusių vadovų stovi daugybė žmonių, už kuriuos visi jie yra atsakingi. O vicemero palinkėjimas Kiaulės metų išvakarėse buvo, kad kiti metai kuo mažiau „kiaulių pakištų“ verslui.

Kad šilutiškiai savo gerais darbais rašo istoriją, pastebėjo ir dvasiškiai – katalikų bažnyčios klebonas Remigijus Saunorius ir evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis. Jie linkėjo ją ir toliau rašyti tik gražiais darbais ir tarnavimu visuomenei.

Nominacijos atspindėjo iniciatyvumą, plėtrą ir greitį

„Metų šimtmečio dovana“ šilutiškiams pavadintos Šilutėje atnaujintos krepšinio aikštelės, o ši nominacija atiteko tą darbą atlikusiam UAB „Šilutės būstui“ bei jo vadovams Aleksui Kvederiui ir Mariui Stankui.

Ne mažiau vertos dovanos buvo ir Šilutės baldininkų pagamintas bei Popiežiaus vizitui padovanotas specialus stalas, Šilutės miškininkų atnaujintas Bezdžionių paplūdimys bei Švėkšnos neįgaliųjų instaliacijos.padekos vakaras_sales_nuotrauka

„Metų greitį“, pasak renginio vedėjo Marijaus Budraičio, išvystė UAB „Žibai“ ir jos vadovas Steponas Kazlauskas, neįtikėtinu greičiu statę naujuosius Autobusų stoties, parko ir prekybos centro pastatus. Bet ne mažiau sparčiai judėjo ir tarptautines autoralio varžybas organizavęs sporto klubas „Vilkyčiai“ bei AB „Kauno tiltai“, statantys Rusnės estakadą.

„Metų iniciatyva“ įvardintas Šilutės katalikų bažnyčios klebono R. Saunoriaus sumanymas įrengti bažnyčioje apšildymą ir rūpestis, kad šilutiškiai galėtų susitikti su Popiežiumi. Iniciatyvos netrūko ir Stanislovui Liepiui, kuris Šilutėje įsteigė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų filialą, Dianai Igarei, atidariusiai savo dirbtuves bei Audrai Juodeškienei, atidariusiai menininkų rezidenciją Kintuose.

„Metų naujove“ pripažinta Eivano Maksvyčio įkurta Robotikos laboratorija. Naujoves diegė ir „Šilutės būstas“ bei F. Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvas: pirmasis – mobiliąją programėlę „E-būstas“, antrieji – mini bibliotekėlę Šeimos skvere.

„Metų įkurtuvių“ nominaciją nuskynė kaimo turizmo sodybą „Ąžuola“ įkūrę Daiva ir Antanas Juraškos. Ne mažiau pagarbos verti ir seną pastatą Taikos gatvėje restauravusi „Atrastėja“, kepyklą „Heydekrug“ ir kavinę „Trukio stotelė“ atidarę verslininkai bei klinikos „Medicinos namai“ įkūrėjai.

„Metų rėmėju“ pripažinta UAB „Klasmann Deilmann Šilutė“, vadovaujama Kazimiero Kaminsko, lygia greta su durpių gamintojais eina ir „Šilutės būstas“ bei „Šilutės polderiai“.

„Metų reformą“ šiemet įgyvendino Šilutės žemės ūkio mokykla ir jos direktorius Algimantas Abromaitis, prisijungę Turizmo ir paslaugų verslo mokyklą. Reformavosi ir Šilutės urėdija bei Šilutės darbo birža.

„Metų mokesčių mokėtojus“ parodė realūs skaičiai, ir jie buvo trys: AB „Šilutės baldai“, UAB „Germanika“ bei ABF „Šilutės Rambynas“. Įmonėms vadovauja Eimuntas Jankauskas, Rolandas Baltuonis bei Algirdas Bladžinauskas.

„Metų amatų tautinio paveldo puoselėtoju“ už gardžiai rūkomą žuvį pavadintas Ramūnas Asiulevičius, po jo rikiavosi tokia pat veikla užsiimanti „Ingos rūkyklėlė“, kurėną pastačiusi „Germanika“ bei antrus metus į 30-ies geriausių šalies restoranų sąrašą patenkantis „Šturmų švyturys“.

„Metų plėtrą“ 2018-aisiais įgyvendino UAB „Šilutės vandenys“ vadovaujami Alfredo Markvaldo, renovavę buitinių nuotekų tinklus bei pagrindinę nuotekų siurblinę Šilutėje ir vykdę kitus projektus. Ne mažiau modernizavosi ir „Šilutės baldai“, „Šilutės šilumos tinklai“ bei „Šilutės autobusų parkas“.

„Metų darbdavio“ nominacija atiteko AB „Kaišadorių paukštynas“ Leitgirių broilerių auginimo padaliniui ir jo vadovui Juozui Rageliui, kurio dėka, anot mero V. Laurinaičio, iš Šilutės darbo biržos dingo didžioji bedarbių dalis. Daug naujų darbo vietų sukurta ir UAB „Klasmann Deilmann Šilutė“ bei MB „Akvadoras“.

Po oficialiosios dalies svečiai bendravo prie vainutiškių verslininkų Laimos ir Alfredo Rimkų padengtų stalų, ir belieka tikėti, jog pokalbiuose gimė ir ne viena nauja verslo idėja.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.