Verslininkas R.Jurjonas: „Turi idėją? Ieškok paramos“

metalo imone jurjonasMetalo gaminių įmonę šilutiškis išplėtė, gavęs valstybės paramą

Meniškos metalo žvakidės, židinių įrankiai, įvairūs stoveliai gėlėms, suvenyrai ir kitokios namų puošmenos, balkonų turėklai, dirbiniai sodybos aplinkai – tvoros, vartai ir garažų vartai, metalo durys, šašlykinės… Tai tik dalis to, ką savo klientams jau gali pasiūlyti Rimvydo Jurjono metalo dirbinių įmonė.

Neseniai dalyvavęs Lietuvos darbo biržos vietinių užimtumo iniciatyvų projekte ir gavęs valstybės paramą, verslininkas įkūrė dvi naujas darbo vietas ir praplėtė savųjų dirbinių prekyvietę.

Jis džiaugiasi gauta parama ir neatmeta galimybės panašiame projekte dalyvauti ir ateityje.

Rizikos nebijojo

R.Jurjono metalo dirbinių įmonė veikia nuo 1997 metų. Klausiamas, kodėl rinkosi būtent gamybą iš metalo, verslininkas atsako, kad jam tai buvo artimiausia sfera: jis turi inžinieriaus mechaniko diplomą, be to, daug metų  buvo dirbęs metalo gaminių metalo imone skardaįmonėje Plungėje.

Pastaruoju laiku jo įmonėje Šilutėje dirbo daugiau nei 10 žmonių, bet R.Jurjonas mąstė apie plėtrą. Kadangi jau buvo dalyvavęs viename Darbo biržos projekte, baimės dėl tokios neva rizikos nejautė, todėl ir nutarė su šios įstaigos specialistais konsultuotis dar kartą.

Čia ir pataikė atsirasti, kaip sakoma, „laiku ir vietoje“ – kai buvo paskelbtas kvietimas dalyvauti Vietinių užimtumo iniciatyvų projekte.

Ragina visus naudotis galimybe

Parengęs visus reikiamus dokumentus, šilutiškis verslininkas gavo 72 tūkstančių litų valstybės paramą įrengimams pirkti bei naujoms darbo vietoms steigti. Bendra viso jo projekto suma buvo 110 tūkst. litų (visos sumos be PVM), tad likusią lėšų dalį reikėjo turėti savo.

„Bet to neužteko, savų lėšų prireikė įdėti daugiau“, – neslepia verslininkas.

Jis įsigijo naują autokrautuvą, kėlimo priemonę – telferį, metalo pjovimo stakles. Sukūrė ir dvi naujas darbo vietas – priėmė į darbą sandėlininką ir apskaitininkę, tad ir jos darbo vietai reikėjo nupirkti baldus ir visą organizacinę techniką.

metalo imone buhaltereIki šiol normalios prekybos salės įmonė neturėjo, pardavimui paruošti gaminiai buvo sukrauti gamybinės salės kampe. Todėl R.Jurjono galvoje kirbėjo mintis įsirengti erdvesnę prekybos vietą. Gavus paramą, tą ir buvo galima padaryti – prekybinis plotas išplėstas.

„Sakau visiems: jei tik turite minčių, kol yra galimybė – pasinaudokite valstybės parama“, – ragina verslininkas.
Jis neneigia, kad biurokratinių barjerų yra, ypač jų sudaro bankai, toli gražu ne visiems sutinkantys teikti paramą. Bet kai eini ir darai, jo žodžiais tariant, nugali visus trukdžius.

Tokia parama, verslininko pastebėjimu, yra didelis dalykas, tad jis neabejoja: jei dar turės minčių apie gamybos plėtrą ar naujų žmonių įdarbinimą, ieškos galimybės dalyvauti panašiuose projektuose.

Plėstis įmanoma tik gaunant pelną

R.Jurjono pastebėjimu, Lietuva jau lipa iš ekonominės krizės duobės, ir netgi tai daro sparčiai. Darbų yra, tereikia, kad žmonės išmoktų vertinti kokybę ir kito darbą pagal tikrąją jo vertę. Dabar jis dar pastebi priešingą tendenciją: visi visko nori kuo pigiau.metalo imone dirbiniai

„Bet jei savo produktą pardavinėsi visai nusipiginęs, tai iš ko atlyginimus mokėsi ir socialines garantijas žmonėms suteiksi? O juo labiau – iš ko verslą vystyti, įrangą šiuolaikiškesnę pirkti, kad kokybiškesnius gaminius gaminti galėtum? Iš ko naujas darbo vietas kurti, iš ko darbo sąlygas žmonėms gerinti?“ – begalę retorinių klausimų užduoda verslininkas.

Ir pats atsako: tai įmanoma tik gaunant pelną.

O išsirinkti metalo gaminių jis kviečia ne tik tuos, kurie jau žino, ką nori pirkti, bet ir tuos, kurie turi tik idėją. Ramučių g. 1G, Šilutėje, įsikūrusioje įmonėje dirbantys meistrai padės ją įgyvendinti.

Reklama: kiemoprojektai.lt