Verslininkės gėlėmis papuošė H.Šojaus dvarą

Gelynai prie_dvaro_1Šilutę reprezentuojantis Hugo Šojaus dvaras praėjusią savaitę tapo dar gražesnis – fasadą puošiančiose vazose pražydo begonijos.

Gėlių kompozicijos papuošė ir takelį į muziejų bei plotelį prie Hugo Šojaus paminklo.

Gėlėmis papuoštas dvaro fasadas – tai Šilutės moterų verslininkių organizacijos dovana.

Pasiūlė pagražinti dvarą

Šilutės moterys verslininkės – iniciatyvios, kiekvienais metais galvojančios, kaip pagražinti miestą. Šiemet savo pagalbą jos pasiūlė Hugo Šojaus muziejui.

 „Muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė pasakė: „Dievas tiesiog jus atsiuntė, nes kaip tik norime pagražinti dvaro aplinką“, – prisimena profesionali floristė, Šilutės moterų verslininkių organizacijos prezidentė Sonata Jokubauskienė.

Verslininkės skyrė 250 eurų fasadinei dvaro pusei gėlėmis apsodinti. Žiedais pagyvinta aplinka turėtų iki rudens šalnų džiuginti praeivius, muziejaus lankytojus, turistus.

Paprastai, bet skoningaiGelynai prie_dvaro

Prie dvaro gėlės sužydėjo ketvirtadienį, prieš Muziejų nakties renginius. Taip sutapo, kad kaip tik tuo metu atšilo orai ir augalams nebegresia šalnos. S.Jokubauskienė džiaugiasi, kad ir Šilutės miesto šventės metu gėlės džiugins praeivius.

Gėles profesionali floristė rinko tokias, kad jos būtų kantresnės aplinkos poveikiui, nebijotų šešėlio ar pusiau šešėlio. Atsižvelgė ir į tai, kad žemė toje vietoje skurdoka, išraizgyta medžių šaknų.

Augalai derinti ir pagal spalvas – norėjo, kad jos būtų švelnios, nerėkiančios. Takelis, lankytojus atvedantis į dvarą, apsodintas alūnėmis (heuheromis), šlamučiais, žydrėmis. Šiuo metu gražiai matosi pirmųjų žiedų ir lapų deriniai.

Šalia paradinio įėjimo esančiose vazose pasodintos svyrančios begonijos. Šios gėlės apgaubs vazas ir turėtų išsilaikyti iki šalnų.

„Iš paprastų augalų galima sukurti akiai malonų vaizdą“, – sako S.Jokubauskienė.

Anot floristės, visai dvaro teritorijai apželdinti reikėtų specialaus plano, gaila, kad Šilutė neturi specialisto – landšaftininko, kuris formuotų miesto viešųjų erdvių želdinius, parinktų tinkamas medžių, krūmų, daugiamečių ir vienmečių augalų rūšis, veisles, jų derinius.