Verslininkui lyg geras draugas padėjo INVEGA

Zorbing 2 LinasVadinamąjį „Zorbing“ futbolą neperdedant galima pavadinti viena didžiausių naujovių ne tik Šilutėje, bet ir Lietuvoje.

Mūsų krašte šią įdomią pramogą įvairių švenčių metu kraštiečiams siūlo jaunas verslininkas Linas Šidlauskas, kuriam įgyvendinti savo sumanymą padėjo INVEGA – Lietuvos Vyriausybės įkurta įmonė, teikianti paskolų smulkiajam ir vidutiniam verslui garantijas bankams bei administruojanti dalinį paskolų palūkanų dengimą.

Linas sako, kad tai didelė pagalba verslą sumaniusiam, bet tuo metu pinigų sumanymui įgyvendinti pristigusiam žmogui. Per pastaruosius kelerius metus du kartus ėmęs paskolą savo idėjoms įgyvendinti, verslininkas sako, jog jaučiasi taip, lyg būtų skolinęsis iš gero draugo: kokią paskolos sumą paėmė, tokią ir atiduoti turėjo, nes palūkanas jam kompensavo INVEGA (UAB Investicijų ir verslo garantijos).


Batutas – sezoninė pramoga

Pirmosios paskolos L.Šidlauskui prireikė pernai pavasarį, kuomet kilo idėja įsigyti porą pastaruoju metu visų švenčių būtinų atributų – batutų. Linas su žmona nutarė, kad juos galėtų nuomoti renginių organizatoriams.

Vienas toks įrenginys kainavo apie 2000 litų, bet jis nustarė, kad verslo pradžiai iš Šilutės kredito unijos verta skolintis daugiau – 6000 litų. Šilutės kredito unija dalyvauja įgyvendinant Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinės paramos finansuojamą projektą „Verslumo skatinimas“.

Visą projektą, įgyvendinamą visoje Lietuvoje, koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija, kuriai priklauso miestų ir miestelių unijos. Jos ir suteikia smulkiesiems verslininkams paskolas, kurių iki 80 proc. sumos gali būti užtikrinta INVEGOS garantija, be to, kompensuojama 95 proc. faktiškai sumokėtų palūkanų.

Jaunam šilutės verslininkui kabai greit paaiškėjo, kad mintis buvo vykusi: geromis sąlygomis gautą paskolą Linas grąžino per pusmetį, nes per tiek laiko jo investicija atsipirko.

Bet jam tapo aišku, kad batutas – tai tik sezoninė pramoga, klientams reikalinga tik nuo gegužės iki rudens. Šaltuoju metų laiku, kuomet baigiasi ir vasaros švenčių maratonai, nebelieka norinčių ir nuomotis tokį įrenginį.Zorbing Linas

„Zorbing“ futbolą pasiūlė ir kaimynams

„Nutariau ieškoti dar ko nors, kas pelną man neštų ištisus metus, ir prisiminiau prieš gal pusantrų metų internete pirmą kartą pamatytą pramogą – „Zorbing“ futbolą“, – sako jis. Tad netrukus jam gimė mintis tokią pramogą atvežti ir į Lietuvą.

Tam vėl reikėjo nemenkos sumos, mat vieno tokio kamuolio kaina – apie 200 eurų, o jaunasis verslininkas paskaičiavo, kad jam reikia 36 kamuolių. Reikėjo ir naujesnio, o svarbiausia – talpesnio automobilio, kainavo ir kamuolių parsiuntimas iš Kinijos. Tad viską sudėjusiam Linui tapo aišku, jog šįkart jam teks skolintis kur kas didesnę – jau 42 tūkstančių litų sumą.

Bet čia originalios idėjos autorius susidūrė su netikėtumu – paaiškėjo, kad tas pats žmogus du kartus pretenduoti į INVEGOS paramą negali. Problemą išspręsti padėjo žmona – paskolą 3 metams savo vardu paėmė ji.

Šiandien Lino kamuoliukai pramogautojus džiugina ne tik Šilutės, bet ir Klaipėdos bei Tauragės rajonų šventėse, pristatyti juos užsakovams padeda ir kaimyniniuose miestuose dirbantys žmonės.

Įvyko ir pirmasis turnyras

Visi, kam teko matyti ar net „apsirengti“ tokį kamuoliuką, sutinka, kad tai – puiki teigiamų emocijų bomba. Idėjos autorius Linas irgi nuolat sulaukia atsiliepimų, kad Šilutėje būtinai reikėjo tokios naujovės. Tiesa, dar nemaža dalis šilutiškių nėra matę „Zorbing“ futbolo, tad pamatę tuos kamuolius neiš karto supranta, kam jie skirti.

O išbandžiusieji tvirtina, kad visas smagumas tas, jog su tuo kamuoliu gali visaip vartaliotis, ir net kai nugriūni nesusižaloji, o tiesiog vartaisi. Net jei vertiesi per galvą, nieko nenutinka, nes esi kamuolio viduje.

Lengviausiai viską perpranta, žinoma, vaikai. Linas pastebėjo, jog kartą pabandę jie nori žaisti dar ir dar, nors šie kamuoliai tinka tik vyresniems, ne mažiau kaip pusantro metro ūgio žmonėms. Pirmiausia todėl, kad jie yra gana sunkūs, o antra dėl to, kad įlipus į kamuolio vidų, šis negali atsidurti žemiau žaidėjo kelių – antraip jam yra nepatogu bėgioti. Be to, vaikams sunku šiuos kamuolius panešti – jei taip „apsirengę“ jie nugriūna, tai taip ir guli, nepajuda. Šilutėje šios vasaros pradžioje įvyko ir pirmasis „Zorbing“ futbolo turnyras. Tuomet miesto stadione susirinkę žiūrovai negalėjo atsistebėti, anot jų, „chaotiškais vaizdais“, kai įlindę į didžiulius pripučiamus burbulus, žmonės po aikštę gainiojo ir į priešininkų vartus stengėsi įspirti kiek mažesnį kamuolį.

Planuoja verslo plėtrą

Šiandien L.Šidlauskas jau planuoja tolesnę savojo verslo plėtrą, nes jau pradėjo atsiskaitinėti su Šilutės kredito unija. Didelis pliusas, anot jo, buvo tas, kad kredito unija jam keliems mėnesiams atidėjo pirmosios įmokos terminą.

„Tai labai palanku žmogui, nes leidžia idėjai „įsivažiuoti“, sukaupti pirmąsias įmokų sumas“, – sako jis. Linas mano, kad problemų grąžinti paskolą ir šįkart neturės.

Tad sudėliojęs visą per pastaruosius kelerius metus įgytą savojo verslo patirtį pašnekovas sako, jog jis, imdamas paskolas jaučiasi taip, tarsi skolintųsi iš gero draugo.

„Kone visas palūkanas man kompensuoja INVEGA, tad belieka unijai atiduoti tiek, kiek ir skolinausi. Toks smulkaus ir vidutinio verslo paramos fondas, kurį administruoja Lietuvos kredito unijos, labai padeda tiems, kas dar neturi pakankamai lėšų pradėti verslą: jį pradėti galima pasinaudojus Europos sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės parama“, – sako L.Šidlauskas.